DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 30.05.2014 17:47:10 

Šeltie Nick (Dasty Stříbrné doly)

Čím mě panička krmí
Co hlavně jím?
 
Panička mě krmí hlavně granulemi, na vaření nemá čas, navíc říká, že granule jsou časově i finančně míň náročné, než kdyby mi vyvářela. Zatím jsem měl následující značky:
 
Happy Dog
Calibra (ale ta mi moc nesedla)
Acana
Puffins - kuřecí, jehněčí
Guabi Natural
Purina Proplan - lososová
- další jsou v plánu
 
 
Jak vylepšit granule?
 
Tak tohle panička řeší snad celou dobu, co mě má. Mně sice moje granule chutnají, ale nesmím mít tu samou značku moc dlouho, to už se pak ošívam a žeru jenom z největšího hladu, ideální je tak po půl roce udělat nějakou změnu - nebo častěji :o). Panička už má vytipované značky, tak to střídáme, abych to měl pestřejší a nejedl pořád to samé, z toho bych se asi brzy zbláznil, ale nejlepší jsou stejně její domácí nápady.
 
1) granule + masový vývar
 Stačí trošku masa (králičí, kuřecí, vepřové), nebo kost a vyvařit. Pak nechat vychladnout a nalít na granule - ty nasáknou vývarem a můžu se po nich umlátit.  Většinou je vývaru víc, stačí na 3 - 4 dny. Když je v něm i maso, je to ještě lepší.
 
- občas panička přimíchá i těstoviny nebo rýži
 
2) granule + zelenina
Do vody se hodí na kostičky nakrájený brambor, mrkev. Když je zelenina měkká, směs se nalije na granule, které se nechají nasáknout. Zase je možné udělat si zásobu na pár dní.
 
- občas panička přimíchá i těstoviny nebo rýži, taky už mi do toho klepla vajíčko
 
3) granule + psí paštika
Oblíbený paničky fígl: trochu paštiky rozmíchat v teplé vodě a nalít na granule, paštika zase vydrží na víc dní, mě všechny granule voní po paštice a cpu se jako křeček :o)
 
A co ještě nejvíc jím kromě granulí?
- bílý jogurt, tvaroh, smetana (dostávám vylízat kelímky, když panička třeba vaří)
- paprika červená, oranžová a žlutá (jinou zeleninu nejím a ovoce mi nechutná vůbec)
- sýry