DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 30.05.2014 17:47:10 

Šeltie Nick (Dasty Stříbrné doly)

Novinky
 
 
6.12.2013
- dneska konečně napadnul sníh! Už jsem myslel, že se nedočkam. Taky jsem si ho musel pořádně užít :-)
 
31. 10. 2013
- OK, tak se slepicí už jsme kamarádi, dokonce jsem ji tak ochočil, že dolejzá i za paničkou :-)
 
28. 10. 2013
- museli jsme využít krásnýho dopoledního počasí a vyrazili jsme k řece s Alčou a Sárinkou. Nezačalo nám to teda nejlíp, já jsem našel nějakou "dobrotu" a než mě panička chytla, tak jsem to spolknul, Sára měla trochu průjem a zašpinila si chlupy, tak jí ALča musela očistit paničky vlhčenýma ubrouskama a do toho mrzoutil Honzíček, protože nemoh usnout a byl unavenej - ale nakonec usnul, Sára byla čistá a mě se taky nic nestalo po tý zakázaný svačince. Zkoušeli jsme video, ale venku mě to teda nebaví, cvičit, to já rád doma, ale venku musim běhat, čuchat fenky a značkovat, tak to podle toho vypadá :-) A pak jsme ještě fotili bublinkový fotky, panička vzala bublifuk a my jsme si se Sárinkou zachytali. Parádní fotky od Alčy jsou ZDE. Video je ZDE, Alče mooooc děkujeme :-)
 
21. 10. 2013
- dneska jsme byli zase na zahradě, parádně jsem se vyblbnul, panička mi kopala listí a já ho chytal :-) Fotky ZDE na našem rajčeti. Taky se nám tam nastěhovala slepice a nechce se jí pryč, vlezla tam nějakou dírou v plotě, já na ni kašlu, ale občas ji prohnat je zábava, má štěstí, že jsem hodnej a nekoušu.
   
 
13. 10. 2013
- dneska je mi 6 let. K narozeninám jsem dostal spoustu ňaminek - jsem maximálně spokojenej :-)
 
12. 9. 2013
- za měsíc mi bude 6 let, to je prej věk, kdy se už můžou objevit zdravotní problémy, jak říkal paničce veterinář, když jsme tam byli kvůli mýmu zubu - kousek se mi odlomil, ale naštěstí to neni vážný, můžu normálně kousat a všechno. A taky mam na lokti takovou bradavičku, i ta prej souvisí s věkem. Ale panička mi říkala, že rozhodně nejsem starej pes, že jsem prej pán v nejlepších letech :-)
- o víkendu jsem si zaplaval v Lipně, sice už to neni nejteplejší, ale to mi vůbec nevadí a hlavně to byla letos poslední šance zaplavat si a zaaportovat mojí milovanou červenou hvězdici, to jsem si nesměl nechat ujít!
A taky jsme byli na houbách, panička šla po cestě s kočárkem a já s ní. Najednou se v zatáčce objevil pán s košíkem hub a holí, tak jsem vyběhnul před paničku s kočárkem, a zaštěkal, jako abych upozornil, a panička mě hned zavolala k noze, tak jsem teda přišel, ale když se pán přiblížil, ještě jsem štěknul, aby si nemyslel. A panička prej: On nic neudělá, jenom zaštěká, protože upozorňuje. A pán: Mně to bylo hned jasný, že nic nedělá, když zaštěkal a pak se hned běžel schovat paničce za nohy :-D
To teda nenééé, nejsem žádnej srabík, když o něco jde, tak dokážu bránit, to už jsem přece předved, poznám, když jde do tuhýho.
- Jo a další novinka, Honzíček už papá dětský sušenky, od půl roka, jsou moc dobrý a jak je malej a pořádně je nedrží, tak mu je kradu, akorát to se paničce nelíbí, tak už vim, že sušenky se nekradou, že dostanu svoje piškotky - taky dobře :-)
 
22. 7. 2013
- nejlepší zpráva měsíce: naše problémová sousedka s agresivním čoklem se definitivně odstěhovala pryč, takže se konečně nemusíme bát, že nás ten zmetek zase napadne, že tu budeme ve dne v noci poslouchat štěkání nebo vytí a že nám ona bude do bytu hulit marihuanu, hurá!
- no, a pak něco, co neni tak docela super, mam nový sestřih. Byli jsme na Lipně, já jsem se chtěl jít vykoupat a v tom nadšení jsem pobíhal po břehu, proběhnul jsem křovím a namotal si do srsti slimáka. Nůžky byly jediným řešením. Panička měla tu smůlu, že jak byl černej a zamotanej v srsti, tak vypadal na první pohled jako bodlák, teprve když mi ho chtěla sundat a sáhla na něj, došlo jí, že je to slimák, tak byla od slizu i ona :-D
 
23. 6. 2013
- to je zase novinek, Alča namalovala paničce můj portrét, tak už visím v ložnici. Nejenom portréty, ale spoustu dalších výrobků se zvířecí tématikou si můžete objednat ZDE
 
 
- povodně nás výrazně nezasáhly, akorát moc nebylo kam chodit na procházky, ve Stromovce byl zákaz vstupu kvůli padajícím stromům, u řeky bordel a smrad, ale lepší se to. Takhle to vypadalo u Dívčáku, kde je normálně malej potůček. Jediný, čemu to asi fakt prospělo, byly ředkvičky, páníčci sklidili ředkvičky velikosti tenisáku.
 
- no a zase máme pár nových fotek Honzíčka na rajčeti. Nejlepší jsou samozřejmě ty se mnou :-) Panička stejně říká, že jsem takovej akorát na porovnání, jak Honzík roste a třeba budeme mít i fotku, jak si mě chová. Zatím bych tomu moc nevěřil, je to mrňous, já jsem pořád větší.
 
No prosim, rozdíl 1 měsíc od focení - vlevo, a furt je menší než já - vpravo :-)
 
24. 5. 2013
- hrozně to letí, Honzíček je zase o měsíc starší, máme spoustu nových fotek, počasí je konečně jarní, tak jsme toho využili a jsme co nejvíc na zahradě, páníčci to berou relaxačně-pracovně, já hlídám záhonky, aby na ně nelítali ptáci a nevyzobávali semínka, do toho jsem si vzal na starost hlídání kočárku, to pořád platí, a když se veze na kolečku tráva nebo něco jinýho na kompost, tak se hned hlásím taky o jízdu, to mě moc baví, nechat se vozit v kolečku. A když zrovna nikam nejedeme, tak se do něj aspoň rozvalím, takovej zahradní pelíšek :-)
 
Taky jsme měli na návštěvě Alču s Honzou a samozřejmě i Sárinku a Trixi, máme krásný společný fotky a taky mě zvlášť, panička si mě nechá namalovat na hedvábí jako obrázek. Alčiny fotky ZDE
 
21. 4. 2013
 
- panička se pořád stará o Honzíčka, tak mi webovky trochu zanedbávala, ale to napravíme. Honzíček je hrozně hodný miminko, ale když má hlad nebo je jinej problém, tak brečí, to už jsem u postýlky a kontroluju ho, co se mu děje. Když jsme na zahradě a on se rozbrečí v kočárku, tak už běžím pro paničku. Je malinkej, tak ho hlídám. Panička říkala, že nepotřebujou elektronickou chůvičku, mají přece mě :-)
 

26. 2. 2013

- dneska se narodil další člen naší smečky - Honzíček :-)

 

30. 1. 2013

- zase mám dietu a beru prášky, chytil jsem nějakou střevní virózu, podle veterináře poslední dobou hrozně řádí, je to úplná epidemie. Ale naštěstí jsme přišli hodně včas, tak jsem se moc netrápil, jenom jednu noc se mnou panička furt lítala ven a jednou jsem to nestihnul, tak drhla koberec. Hlavní je, že už jsem zase dobrej, po dvou dnech, to je rychlej úspěch :-)

 

24. 1. 2013

- sněhová nadílka přišla opravdu najednou a v takovým množství, že to nikdo nečekal. Já jsem teda rád, hrozně mě to baví, zato panička má co dělat, furt se hlídá, aby nespadla. Teď už jsou aspoň chodníky odklizený, ale jak jdeme na tankáč, tam je to jenom ušlapaný, no ale přece se nebudeme procházet mezi panelákama, potřebujeme do přírody :-)

- včera jsem byl hrdina, čekali jsme s paničkou v přízemí na výtah a zeshora se na nás vyřítil ten hnusnej psychopatickej čokl, samozřejmě bez vodítka, majitelka teprve zavírala byt nebo co, a ten hajzl vrčel a šel zase po nás, panička úplně ztuhla, já teda ne, než nás stačil zase pokousat, tak jsem na něj skočil já a držel ho u země dokud se nevzdal. Pak jsem ho zahnal. Do toho přišla konečně ta ženská a ještě začala paničce nadávat, no neuvěřitelný. Konečně přijel výtah, tak jsme ujeli domů. Panička byla na kontrole u doktorky po tom šoku, ona i miminko jsou v pořádku, dostal jsem obrovskou pochvalu. Já se o miminko postaram, nenecham v tom páníčky samotný, ještě měsíc musí vydržet v bříšku.

 

1. 1. 2013

- Všechno nejlepší do novýho roku!

- Vánoce se zase povedly, pod stromečkem nemohla chybět i ňamka pro mě :-) Silvestr jsem zdárně přežil v Chotýčanech, sice petardy a ohňostroje jsou všude, ale aspoň to tu nepráskalo tak moc, jako v Budějcích na sídlišti. Zato chudák Mikeš, ten byl z toho všeho tak hotovej, že ho to snad stálo jeden z jeho kočičích životů.

 

13. 10. 2012

- dneska mám svoje 5. narozeniny. Jedeme ale na víkend pryč, tak jsem svůj dort dostal už včera. Tvaroh jsem měl úplně všude, ňam ňam, s piškotama a psí čokoládou. K tomu jsem dostal 2 vepřový uši, tak je chodim žvejkat k paničce, aby si tu vůni taky užila :-) Páníček má narozky 11. 10. a taky dostal od paničky dort, ale pečenej, s tvarohem a ovocem, docela si vyhrála a já jsem pomáhal - vylízat zbytky tvarohu a smetany z kelímků :-)

  

Na můj dort napsala panička 5, na páníčkovo 28 :-)

- a ještě jsem se dozvěděl další novinku, podle ultrazvuku má panička v bříšku kluka, my už se známe, furt se o paničku otírám a očuchávám bříško, takže až se narodí, budeme na sebe dokonale zvyklí :-)

 

 

5. 10. 2012

- panička říká, že mě ty ženský jednou zničí, zase je okolo tolik háravek, tak furt běham venku, čucham, občas něco olíznu - a uhnal jsem si nějakou virózu, průjmuju a zvracim, tak jsem na antibiotikách, naštěstí zabíraj rychle. Panička mi prášek obalí taveným sýrem, takže je polykám bez protestů a dietka - rýže s piškotama - mi už vůbec nevadí :-)

- na Srubci mi furt vrtá hlavou jedna kočka, vůbec se mě nebojí, seděla nám uprostřed zahrady, tak jsem se k ní rozběh, a ona nic, neutíkala přede mnou, tak jsem jí šťouchnul čumákem, ona furt nic, to je pak nuda a žádná hra.

 

10. 9. 2012

- víkend zase na Srubci, konečně si páníčci našli i chvilku na procházku, zahrada je super, ale jak vzala panička do ruky vodítko, začal jsem se hrozně těšit a bláznil a skákal, že mi málem ani nenandala obojek :-) Asi kilák za zahradou jsme šli po louce a pak jsme došli do lesa, tam to bylo tak parádní, vydrželi jsme tam hodinu a půl, pak se začalo stmívat, tak jsme mazali zpátky, abysme trefili :-)

 

19. 8. 2012

- trošku nestíháme aktualizovat, takže co je u nás nového? Konečně máme pozemek, zatím teda zahradu, ale je to tam skvělý, moc mě to tam baví a páníčky taky. Volný čas tedy trávíme tam, na Lipno už moc nejezdíme, ale byli jsme tam minulý víkend, dali jsme si bezva tůru, já jsem došel se slabší skupinou k Jezerní stezce a zpátky do Nové Pece, panička vyrazila s těmi zdatnějšími až n aMedvědí kámen, na mě by prej těch 25km bylo moc v tom počasí. V neděli jsme byli na Stezce korunami stromů, teda všichni kromě mě a taťky, čekal se mnou dole, protože mě nechtěli zavřít do klece. Umíte si to představit? Na stezku pejsci nesmí, tak maj dole klece, kam je můžou majitelé zavřít na tu hodinu, než si to projdou! Naštěstí, mě by nic takovýho neudělali, ale ty chudáci, co tam vyli a štěkali...to bylo strašný :-( Jinak pořád línám, panička mě donekonečna vyčesává :-)

 

Taky jsme byli na prochajdě s Ráďou, Romanem a Charliem, našli jsme na louce balíky sena, tak jsme se samozřejmě museli vyskákat, vyblbnout a vyfotit. Charliček se teda bál :-)

 

1. 7. 2012

- další víkend na Lipně, bylo opravdu vedro, tak jsme trávili dost času u vody, takhle intenzivní plavecký víkend jsem letos ještě neměl, moc jsem si to užil, byli jsme i na plachetnici, už jsem zkušený kapitánský pes, sedím na špici a všechno sleduju. Jenom nemám rád, když páníček skočí do vody, plave kolem lodi a různě se mi schovává, to se o něj bojím a štěkám a kníkám, ale vždycky se mi zase vrátí na palubu :-)

23. 6. 2012
- panička neměla vůbec čas aktualizovat stránky, chystali totiž s páníčkem svatbu. Dneska byl den D. Fotky ještě budou :-) Takže odedneška Lucka a Honza Laštovkovi, na moje jméno to nemělo vliv :-)
 
28. 4. 2012
- vyrazili jsme na Maškovec s kolií Sárou a jejíma páníčkama Alčou a Honzou, bylo opravdu teplo a jasno, panička se opálila podle vzoru batoh :-) Moc se nám to líbilo, Alča zase udělala nádherné fotky, k vidění ZDE.
 
 
 
9. 4. 2012
- o víkendu jsme byli ve Skutči slavit 80. narozky druhýho dědy, nečekaně jsem si užil procházku na sněhu, po těch 20 stupních co bylo v březnu to bylo fakt překvapení :-) Dneska jsme byli pomáhat v Chotýčanech na zahradě a páníček musel vyšlehat paničku, neměl ale pomlázku, tak dostala tágem od kulečníku :-)
 
31. 3. 2012

- byli jsme na Mezinárodní výstavě psů, jenom koukat a nakupovat :-) Potkali jsme tam spoustu známých a panička mi koupila látkovou boudu, co mam i jako přepravku do auta, kapsičky a paštiky Rinti, vepřový uši, žvejkací kost, náhubek a nový granule na vyzkoušení, spokojenost :-)

 

27. 3. 2012

- užili jsme si bezva procházku u řeky s Jonášem, Sárou a jejich páníčkama, nádherné foto má Alča ZDE. Já tam teda většinou moc fotogenickej nejsem :-D
 
18. 3. 2012
- tak asi na svatbě nebudu, do zámku pejsci nesmí, ale abych se zúčastnil aspoň symbolicky, panička ukecala páníčka a budu na svatebním dortu :-) Teda ne přímo já, ale malá soška šeltie, panička si ji objednala ZDE a už ji má doma:
 
 
25. 2. 2012
- vyrazili jsme do Stromovky s bandou šeltiček, bylo to super, užít si poslední zbytky sněhu a ledu :-) Fotky od Jíti jsou ZDE
 
14. 2. 2012
- páníčci se dneska zasnoubili, tak to asi budu svatební pes :-)
 
21. 1. 2012
- včera byli páníčci na bowlingu beze mě, tak mi to dneska panička vynahradila, vyrazili jsme do Stromovky na další šeltičkovskou procházku, 11 pejsků se nás sešlo, dokonce se povedla i společná fotka jenom nás, teda bez štěňátek, ty by sedět nevydržely.Fotky od Jíti jsou ZDE, my jsme pořád bez foťáku, už je to ostuda.
 
 
7. 1. 2012
- první procházka se šeltičkama v novém roce, sjeli jsme do Vrábče, odtud do Holubova a zpátky zase vlakem, uchozený jsme byli všichni až až, terén byl převážně kluzký a bahnitý, tak nám to asi dalo zabrat víc než minule. Charlie to ještě dorazil, když se vyválel v nějakým chcíplým kaprovi, když jsme dělali společnou fotku, panička nechtěla vedle Rádi s Charliem stát, nešlo to vydržet :-D
Taky máme novou informaci od paní z nádraží. Panička kupovala hromadnou jízdenku pro 6 lidí a pro 6 psů chtěla taky společnou jízdenku, aby neměla těch papírků moc. Pokladní ji hned upozornila: To, že psi mají společnou jízdenku ještě neznamená, že mají nárok na skupinovou slevu! :-D
Více foto doplníme po nahrání na rajče. Zatím alespoň společná (díky, Verčo):
 
 
31. 12. 2011
- Silvestr jsem zase strávil u paničky rodičů v Chotýčanech, abych měl větší klid, ale oproti loňsku to byl rozdíl, už i tady bylo slyšet dost ohňostrojů a petard, takže už to vyjde asi nastejno jako doma v ČB. Já jsem to statečně ustál, ale chudák Mikeš se hrozně bál.
 
24. 12. 2011
- stihli jsme dvoje Vánoce za jeden den, u páníčkovo rodičů jsme začali a skončili u paničky rodičů, nakonec jsme tam i přespali, trochu se nám to protáhlo. Já i Mikeš jsme samozřejmě dostali spoustu ňaminek.
 

18. 12. 2011
- konec roku se blíží, do toho dalšího přejeme všem jenom to nejlepší :-) Klikněte na PF pro zvětšení:
 
7. 12. 2011
- k Mikuláši jsem dostal kapsičku Rinti se šunkou a kučecím masem, po tom bych se umlátil :-) O víkendu se chystáme do Chotýčan, panička bude s mamkou péct cukroví a Mikeškovi přivezeme něco dobrýho k Mikuláši.
V pondělí 5. 12. 2011 oslavil paničky děda svoje 80. narozeniny, ještě jednou gratulujeme :-) Na dárek si ale počká až do jara - pojede na velbloudovi, v zimě na to nebude ideálné počasí, tak to musíme odložit, ale už ví, co ho čeká a těší se.
 
26. 11. 2011
- byli jsme na prochajdě s kámoškou Ivonou, která mi udělala pár krásných snímků, koukněte ZDE Ivoně ještě jednou děkujeme :-)
 
 
13. 10. 2011
- dneska slavím už svoje 4. narozeniny!
 
28. 9. 2011
- Státní svátek a s ním související volno jsme využili k dalšímu výletu. Jeli jsme do Vrábče, odtud pěšky kolem Dívčáku do Holubova a jinou trasou zase do Vrábče, tam se páníčci najedli a jeli jsme domů. Celkem jsme nachodili tak 14 kilometrů, my pejsci teda ještě víc při našem běhání. Paničku zradil foťák, ale naštěstí fotili jiní a fotky jsou k vidění ZDE.
 
26. 9. 2011
- včera jsme vyrazili na procházku plnou šeltií, sešlo se jich hodně, mě ale nejvíc zaujala kolie, panička mi pak už dala vodítko, abych na ni pořád neskákal, tak jsem se za ní aspoň ohlížel celou cestu. Pak jsem ještě zlobil, když jsem vlez do černý bahnivý louže, sice to ze mě docela opadalo, ale stejně mě po návratu domů panička rovnou šoupla do vany a osprchovala mi nohy.
Fotky jsou k prohlédnutí ZDE, moc jich není, došla baterka, ale alespoň něco. Panička testovala nový (náš nový, ale jinak použitý) foťák, docela to vyšlo. Letos už se nesmí žádný rozbít, byl by to třetí za dva roky, páníčci jsou prostě šikulové.
 
 
3. 9. 2011
- víkend jsme strávili v Táboře u Rádi s Charliem, v sobotu jsme vyrazili do ZOO Větrovy, super, zoo kam smí i psi :-) Panička se smála, že když mám uši u hlavy, vypadám jako surikata. V neděli jsme si dali výlet na Choustník, fotky ale nemáme, páníčkům se rozbil foťák a ten druhej neměl nabitý baterky.
 
4. 8. 2011
- po práci jsme vyrazili do Stromovky s Ráďou, Romanem a Charliem, pořádně jsme se vyběhali za pískacím slonem, pak jsem ho trochu utopil ve strouze, oslintal a vyválel v bahně, tak nám ho páníčci zabavili. Ale nevadí, šli jsme se očuchávat s pejskama a měli jsme dost jiný zábavy. Pár fotek ZDE.
                       
 
30. 7. 2011
- byli jsme na chatě na Lipně a po dvou letech jsme vyrazili na Plešné jezero. Bylo pod mrakem, ale nepršelo, pro mě ideální počasí, protože mi nebylo horko, navíc tam nebyl skoro nikdo, měli jsme celou trasu pro sebe, tak jsem se hezky vyběhal a všechno očmuchal :-) Pár fotek ZDE.
  
 
 
23. 7. 2011
- dopoledne venčení kolem řeky, odpoledne jsme jeli do Chotýčan. S Mikešem jsme si zase hráli a pak jsme odpočívali na terase, panička hned běžela pro foťák, aby nás zvěčnila :-) Pár foteček je ZDE.
 
 
19. 7. 2011
- byli jsme venčit Charlieho, a když jsme ho pak odvedli domů, zase jsem mu sebral pískacé kachnu, Ráďa řekla paničce, že Charlie o ni stejně nestojí, tak ať mi ji nechá. Mám ji doma a jsem nadšenej! Dokonce se mnou je i v pelechu v noci, ale to nesmim pískat, to by asi panička kachnu schovala do šuplíku :-)
 
11. 7. 2011
- máme za sebou děsivý zážitek, ten hnusnej jack russel z druhýho patra nás zase napadnul, tentokrát pokousal mě i paničku, naštěstí měla mikinu, tak jí tu ruku neprokousnul, ale zhmožděnou ji měla hodně a já prokouslou packu. Jeho majitelé samozřejmě nic neřeší, jsou to blbci. Panička si radši ode dneška bere s sebou pepřák pro případ obrany, kdyby jsme se zase potkali, jako že je to nevyhnutelný, když bydlí s náma v paneláku.
 
9. 7. 2011
 
- šli jsme k rybníkům s Nikčou a Nelčou, paničky zase prokecaly celý dopoledne a my jsme si zaplavali za klacíkama. Když jsme se vraceli, Nelča vlítla do hroznýho bahna a otřepala se na nás všechny...no krásný jsme byli :-) Tak jsme museli ještě jednou k rybníkům, aby se umyla aspoň z toho nejhoršího, ale bylo jasný, že všichni potřebujeme sprchu i tak. Pár fotek ZDE.
 
- Minulý týden jsme byli na procházce s Heidinkou a Charliem, bohužel jsou to taková draci, že nemáme ani jednu nerozmazanou fotku, snad příště.
 
22. 5. 2011
- byli jsme na chatě na Lipně a já jsem poprvé letos plaval, už mi to chybělo - plavat pro míček, na břeh, vyválet se v trávě a pak si jít míček zahrabávat do písku, to miluju :-) Více fotek ZDE.
 
A další víkend jsme měli doma Charlieho, všichni z něj byli hotoví, že prej je to moje malá kopírka - všechno, co jsem dělal, po mně opakoval. Panička nás vyfotila, jak jsme spolu spali v pelíšku, ještě, že mám takovej megakoš :-)
 
 
 
1. 5. 2011
- včera jsme vyrazili na Kleť s Helčou a Ajsím, Luckou a Šery a Blankou a Montym, počasí nám vyšlo prostě úžasně, začalo pršet až když jsme se vrátili domů, byl to super celodenní výlet, jediný, co kazilo dojem byla cesta vlakem s náhubkem, ten fakt nemam rád.
 
24. 4. 2011
- v sobotu jsme byli na výstavišti kouknout na Mezinárodní výstavu psů. Počasí vyšlo krásně, skoro až moc, bylo pěkné horko. Ale stálo to za to, tolik krásných psů a asi 20 šeltií. Gratulujeme všem našim známým k úspěchům :-)
Domů jsme nešli sami, hlídali jsme Rádě Charlieho - můj nevlastní bráška - a měli jsme ho doma přes noc. Odpoledne jsme byli na procházce po tankáči, Charlie po mě všechno opakuje...večer jsme se oba nažrali, když jí on, tak já musím taky a naopak :-) Akorát mi vadilo, jak se motal kolem páníčků a oni ho drbali, to jsem zalez a dělal uraženýho. V noci spal Charlie v mým pelíšku, tak jsem mu ho nechal a spal vedle na zemi, o pelech se ještě rozdělím, jenom na páníčky jsem háklivej.
V neděli ráno jsme Charlieho vrátili Rádě (cestou v autě jsme byli na sebe namáčklý, jak sardinky, Charlie chtěl prostě ke mě, ale v pohodě, nechal jsem ho u sebe ležet, jsem takovej dobrák :-) a pak jsme vyrazili na chatu k páníčkovo rodičům. Dali jsme si super procházku kolem Dívčáku a pak jsme s páníčkem hráli fotbal. No, trochu se nám to vymklo a páníček kopnul tenisák přímo do květináče a rozbil ho asi na 50 kousků, ten už nikdo nespraví... Večer jsme na ohni pekli kuře, dostal jsem všechny chrupavky a pak taky čerstvou červenou papriku, ňamka.
 
 
16. 4. 2011
- zúčastnili jsme se dogtrekingu "Toulky třeboňskem", bylo to fajn, počasí vyšlo krásně, trasa neměla chybu...já a Ajsí jsme to zvládli na jedničku, jenom paničky se samozřejmě špatně zorientovaly v mapě a navedly nás na špatnou trasu...několikrát :-) Takže jsme si dali o něco víc, než nahlášených 12km :-D Taky se nám v cíli pořadatelky smály, že jsme si aspoň natrénovali 25km trasu na příští rok. Ale náhodou, poslední jsme nebyli, skončili jsme 4. a 5. od konce :-)
 
22. 3. 2011
- měli jsme s paničkou celodenní cestování, jeli jsme naproti páníčkovi, přiletěl z Thajska opálenej a s novým tričkem, ale já jsem ho stejně poznal :-)
 
13. 3. 2011
- vyrazili jsme s Jihočeskou tlapkou na nsši oblíbenou trasu Vrábče-Dívčák-Holubov, super. Fotky ZDE a ZDE.
 
19. 2. 2011
- narychlo jsme si včera domluvili venčení ve Stromovce, nakonec dorazilo 5 paniček a 7 šeltií, sněžilo, Stromovka byla úplně prázdná, mohli jsme si běhat, kde jsme chtěli. I Charlie běhal bez vodítka. Povídání v Mých zážitcích a fotky jsou ZDE.
 
- aktualizace odkazů
 
10. 2. 2011
- byli jsme venku s Charliem,zatím teda jenom na kousek, ale už si venku hezky zvyká, i chození na vodítku už zvládá, ale ještě je to mrňous, co se musí hodně učit např. zvedat nohu jako já :-) Foto z dneška ZDE.
 
2. 2. 2011
- byli jsme s páníčkem na prochajdě a na rybníce. Vyzkoušel novou kameru a natočil mě, jak řádím na ledu :-) Video ZDE
 
29. 1. 2011
- včera jsme byli v Ševětíně u mojí paní chovatelky Ivany Bočkové kouknout na štěňátka. Ale mě se to netýká, zůstávám jedináčkem. Ale Ráďa s Romanem si byli vybrat pejska a my jsme jeli s nima. Budou mít mýho bráchu (taky po Bibien Manepo Ideál) Charlieho Stříbrné doly. Je krásnej, všem se moc líbí. Páníček se tam taky zakoukal do jednoho pejska, ale do bytu to prej nejde, abysme byli dva, takže zas nic. Fotky Charlieho jsou ZDE
Charlie + Honza, Ráďa, Roman a Ivana Bočková (pí. chovatelka
 
23. 1. 2011
- byli jsme v Chotýčanech, dali jsme si 2hodinovou procházku po polích a loukách a pak jsme si ještě hráli s Mikešem, panička ho dneska fotila, koukněte se ZDE.
 
 
22. 1. 2011
- dneska jsme byli na první letošní šeltičkovské procházce. Krátké povídání je v Mých zážitcích a pár fotek ZDE - já jsem zase jedinej s uchem sem a uchem tam :-)

 
29. 12. 2010
- Vánoce pro mě byly ve znamení ňaminek, i Mikeš dostal rybí ňamky a nerez mističky jako mám já. Ten teda pěkně řádí, skáče na stromeček, div neshodí všechny ozdoby. Foto z Vánoc ZDE
 Mikeš ve větvích vánočního stromečku
 
 S paničkou u našeho stromečku.
 
- no a Rocky se konečně rozhod, že se nechá ochočit, sedá na páníčky a lítá po bytě. Já teda u toho nejsem, až do Silvestra budu v Chotýčanech s Mikešem, pěkně spolu řádíme a hrajeme si. Panička chodí do práce, tak mě radši nechala u rodičů, ať si běhám venku na zahradě, že je to lepší, než ležet v kanclu - souhlasím :-)
Tak tohle je náš Rocky z Chotýčan.
 
20. 12. 2010
PF 2011 obrázek s náhledem, pro zvětšení klikni
 
5. 12. 2010
- máme dalšího člena rodiny - zelenou andulku Rockyho. Panička ho zatím nechce plašit foťákem, takže portrét dodáme později.
- dneska jsme byli na další procházce se šeltičkama, vyrazili jsme do Branišovského lesa a na louku pořádně se vyřádit ve sněhu, moc jsme si to užili. Fotky ZDE, od Jitky s Argím ZDE.
Povídání od paničky si přečtěte v Mých zážitcích (nebo mrkněte SEM)
 
 
28. 11. 2010
- dneska jsme byli venku s malou Heidi Stříbrné doly. Je to nástupkyně Terinky, která už tu bohužel není a chybí nám. Heidinka je sice ze stejné stanice jako já, ale nejsme příbuzní. Foto ZDE.
 
- včera jsme byli v Chotýčanech na procházce po loukách. A šel s náma i Mikeš. Běhali jsme spolu a dokonce ode mě odkoukal běhání za sněhovou koulí. Takže kdo jste včera na louce viděl psa a kocoura, jak spolu honí sněhový koule, nebyly to halucinace :o) Foťák jsme s sebou neměli, škoda, snad příště.
 
2. 11. 2010
- ve stanici Stříbrné doly mají štěňátka - jsou to moji sourozenci, poslední vrh po Bibien Manepo Ideál. Jsou nádherný, už jsme se spolu viděli. Kdyby měl někdo zájem klik ZDE  
   
 
23. 10. 2010
- dneska byla další šeltičkovská procházka, bylo to bezvadný, zase jsem se vyblbnul...a panička se na mně vyřádila po návratu domů, musela ze mě obrat spoustu háčků a jiných přírodnin :o) Foto ZDE
  
 
16. 10. 2010
- moc díky všem, kdo si na mě vzpomněl s přáním k narozeninám.
- byli jsme na další procházce s Ajsím, fotky ZDE.
   
 
 
13. 10. 2010
- dneska slavím už svoje 3. narozeniny! Popřála mi celá rodinka (potřásli mi packou a od každýho jsem dostal piškot) a dostal jsem spoustu dárků: dvoje sušenky (s jehněčím a s lososem), ňaminky na procházky a super novej míč na fotbal. Holky v práci mi zazpívaly a daly mi dlouhatánskou masovou tyč, jed jsem jí tři dny :-) Navíc mých narozenin využily jako záminku k nakoupení dortíků i pro sebe, ženský mlsný :-)
 
 
11. 10. 2010
- v sobotu jsme byli kouknout na výstavu psů, popovídat s kamarády, potkali jsme tam další šeltie, z toho dost mých příbuzných, panička mi koupila něco dobrýho a vyfotila se se mnou a  půjčeným bílým švýcarským ovčákem, pořád si slibuje, že si ho pořídí a budu mít kámoše, tak se necháme překvapit, kdy na to dojde, zatím držím doma monopol, když nepočítám Mikeše :-) Foto ZDE.
 
- seznámili jsme se s dalším šelťáčkem, jmenuje se Ajsí a je mu 6 měsíců. S tímhle drakem jsme byli dneska na procházce, ale bylo to k večeru a paničky foťák to moc nebral, takže na některých fotkách vypadáme jak vlkodlaci :-) Foto ZDE.
 
   
 
22. 9. 2010
- panička nějak nestíhá aktualizovat... o víkendu jsme zase byli v Chotýčanech. Mikeš se mnou dokonce usnul na gauči. Taky už jsem zjistil, že mi na zahradě rád utíká na strom, takže ho už vždycky předběhnu a čekám na něj u kmene. Mikeš tam doběhne, hrozně se diví, že tam jsem, tak se otočí a vyrazí jiným směrem - a já za ním, je s ním sranda :-)
Společné foto ZDE.
 
4. 9. 2010
- o víkendu zase v Chotýčanech kamarádit s Mikeškem. Pořád je to lepší a lepší, dokonce už si se mnou i víc hraje, třeba na mě číhá za rohem v chodbě a když jdu okolo, tak vyskočí a utíká po schodech nahoru - já se nechám vyprovokovat a běžím za ním, je to v pohodě :-) Ale obráceně to nefunguje, Mikeš byl někde na zahradě a nevěděli jsme, kde, tak mě panička vyslala, ať ho najdu. Našel jsem ho dole u brány, jak v trávě číhá na myš. Vůbec nevnímal okolí, takže když jsem k němu doběhnul a šťouchnul ho čumákem, tak se tak leknul, že udělal salto ve vzduchu, div nepřeskočil plot a ještě na mě zaprskal. Radši jsem ho tam nechal a šel jsem zpátky na terasu za paničkou, že jsem Mikeše našel, ale jestli ho chce, musí si pro něj dojít sama.
Rozhodně jsme trhli rekord v přiblížení se k sobě, panička nás spolu vyfotila na gauči :o) A taky si navzájem chodíme do misek a ani jednomu to nevadí, všichni z nás mají radost.
 
 
29. 8. 2010
- včera večer jsme se zajeli kouknout na chatu za páníčkovo rodičema, večer jsme měli ohýnek a panička mě hlídala jak ostříž, protože tam prej chodí liška se vzteklinou, vůbec se nebojí, chodí mezi chaty a i k ohni už se přišla podívat...No, nakonec musela pro něco do chaty a mě nechala u ohně na hlídání páníčkovi. Jenže já se chtěl kouknout, kam mi panička zmizela, tak jsem jí šel naproti k chatě. Panička vycházela ven a jakmile otevřela dveře, strčil jsem do tý škvíry hlavu - čekal jsem, že bude mít radost, ale měla z toho málem smrt, prej si myslela, že je tam ta liška! Dyť si nejsme podobný, ne? :o)
   (foto z www.ezoo.cz)
 
 
5. 8. 2010
- zase jsme se byli sbližovat s kocourem, docela nám to jde, jenom nesmím rychle běhat, to se pak lekne a prská na mě. Panička si nás chtěla vyfotit spolu, tak mě odložila do trávy a Mikešovi našla klacík na hraní - šustila s ním v trávě, aby ho ke mě nalákala...tak to teda ne! Panička je moje a hrát si bude se mnou! Aby to pochopila, tak jsem vstal a ten klacík jim sebral :-) Fotky jsou ZDE.
  
 
 
3. 8. 2010
- panička se byla kouknout na štěňátka mojí milovaný Charlottky, já tam s ní nebyl, nevim, jak by se na mě Charlottka tvářila, přecejenom si dětičky hlídá. Fotky ZDE
   
 
2. 8. 2010
- co se dělo během uplynulých 14 dní? Panička se rozhodla, že mě skamarádí s kotětem, je to složitější, než by se mohlo zdát, protože spolu nejsme denně...máme trochu problém s komunikací, např. mně je horko a jak oddychuju, kotě si myslí, že na něj syčím a jde pryč, když zase kotě vrní, že se mu něco líbí (třeba ho panička chová), mě to připadá, že na ni vrčí a šel bych ji bránit, navzájem jsme se dokonce provokovali ke hře, jenže když mě kotě vyprovokuje a já se za ním rozběhnu, tak se lekne, zase na mě prská a už si hrát nechce. Pak si vezme třeba klubíčko, lehne si kousek ode mě, hraje si s klubíčkem a kouká, jestli ho sleduju, jak se předvádí, no je to zvíře bláznivý, neví, co chce. Rozhodl jsem se ho ignorovat, ale ta potvora kočičí se ke mě začla lísat a podlejzá mi pod břichem, to se vždycky nahrbím, aby se mě moc nedotýkalo, fůůůj :-) Ještěže ho nemůžeme mít doma, páníček má šílenou alergii na kočičí srst, ale v Chotýčanech se sobě prostě nevyhneme. Úspěch tam ale je - aspoň se sebe navzájem nebojíme a klidně se sneseme v jedný místnosti. Ale je jedna věc, co nesnesu - když jsem žral a ten drzoun mi lez až do misky, to jsem ho odehnal.
 
22. 7. 2010
- dva dny s páníčkem na chatě u Dívčáku jsou znát -  panička mě mírní, ale páníček mě nechává pěkně "nadivoko",  ať si dělám co chci, takže jsem se furt koupal v potoce a válel všude možně, páníček mě nesušil (že prý sluníčko stačí), takže navlhlá podsada mi pěkně nasmrádla a navíc jsem na sebe nabalil hroznou spoustu těch zelených lepkavých kuliček, ale nám to nevadilo, užili jsme si to spolu, zato panička se zhrozila, jak dlouho mě bude obírat a že smrdím jak zatuchlej ručník - ženský, no :o)
 
11. 7. 2010
- dopoledne jsme byli v Třeboni a spolu s dalšími jihočeskými šeltiemi jsme obešli rybník Svět. Bylo horko, ale půlka trasy vede lesem ve stínu, takže se to dalo. Navíc jsme se mohli průběžně koupat v rybníce. Fotky od nás jsou ZDE.
 
10. 7. 2010
- celý týden jsme byli na Lipně na chatě. Hrál jsem s páníčkem fotbal, kousal klacíky a vepřové ucho, chodili jsme plavat a když přijeli i paničky rodiče, byli jsme na plachetnici.  Dostal jsem  od paničky novou hračku - taková placatá hvězdice je to, aby se mi líp aportovalo z vody, oproti tomu tenisáku je to pohodlnější :o) nějaké fotky jsou ZDE.
   
 
 
30. 6. 2010
- přidali jsme si nový odkaz - na webovky šelťáčka Gauriho Stříbrné doly, bydlí taky v ČB, tak snad se brzo poznáme osobně :o)
 
21. 6. 2010
- o víkendu jsem byl s páníčkem na chatě, panička s námi nejela, zato se sjela kouknout do Chotýčan, jak nám roste Mikeš. Je to drak, všude běhá, všude vleze, nejradši by se pořád mazlil a taky pořád musí někde skákat a škrábat, naštěstí už má svoje škrabadlo, takže počet škod na nábytku rapidně klesá :o). Panička stihla aspoň několik fotek, ale říkala, že já jsem na focení lepší, já umím povel "zůstaň", kotě neposedí, furt se vrtí, otáčí hlavu...pár snímků ZDE   
 
13. 6. 2010
 foto Jitka a Argí
 
- včera ráno jsme vyrazili na další šeltičkovskou procházku, byli jsme u našich oblíbených Vrbenských rybníků, bylo horko, ale celá trasa vede ve stínu stromů, tak to nebylo tak hrozný. Povídání je v Mých zážitcích.
 
 
 
- večer jsme ještě vyrazili na rande s Terinkou, jenže na nás přišla bouřka, tak jsme venku moc dlouho nebyli. Paničky se budou muset domluvit na příště někdy.
 
7. 6. 2010
- víkend jsme strávili na chatě na Lipně. Počasí bezvadný, i na koupání to bylo. Já jsem plaval za míčkem a i páníček se přidal. Panička chtěla pár hezkých fotek, tak stála na schodech u loděnice a fotila...jenže pak projel okolo parník no a jak panička chtěla zachránit foťák před vlnama, co dorazily ke břehu a začaly na ní cákat, tak couvla, zakopla, šlehla sebou na schodech a rozbila foťák. Uvidíme, jestli aspoň těch pár fotech zachráníme, kdyžtak dodáme časem :o)
 
27. 5. 2010
- a máme kotě. Jmenuje se Mikeš a bude to pořádný éro...panička ještě marodí a dneska ho potřebovali pohlídat, tak jsme ho tu měli celý den. Já se s ním snažil vyjít a chtěl jsem si hrát, ale kotě se mě bojí, syčí a prská...tak se mu vyhýbám, nechci konflikty. Snad se brzo skamarádíme. Mamka s taťkou už si ho vzali do Chotýčan, takže u nás doma je všechno zase v pořádku, o paničku s páníčkem se nemusím s nikým dělit.
Fotky ZDE.   
 
 
24. 5. 2010
- panička je nemocná a nemůže se mnou ven,tak mě dneska vzala Káťá s Terinkou, moc díky :o) Když si mě byly holky vyzvednout, přinesly paničce foťák s fotkama z Řepče, takže se podívejte ZDE.
No a další novinka - paničky rodiče si tenhle týden přivezou domů kotě, když panička bude zdravá, pojedeme se s ním o víkendu seznámit.

23. 5. 2010
- panička si našla chvilku na brouzdání po netu a na stránkách http://sheltie.cz/ objevila      a naší kamarádku Terinku (Variace z Ďáblovy studánky)
 
na fotkách z výstavy v Řepči. Oba jsme tam byli úspěšně uchovněni a naši páníčci by letos po nás chtěli štěňátka. Do mojí smečky by měl přibýt pejsek a Terinky smečka by chtěla fenku. Uvidíme, jak to dopadne, Terinka se prý bude hárat v srpnu, takže času dost na námluvy. Od mala jsme kamarádi, zatím z toho nic víc nebylo, ale páníčci z obou smeček doufají, že se to změní :o)
 
17. 5. 2010
- do sekce Dasty Stříbrné doly alias Nick jsme doplnili rodokmen + bonitační list, druhou stranu bonitačního listu vkládat nebudeme, jenom s hrdostí oznamujeme, že Nick je plnochrupý.
 
15. 5. 2010
- dneska má panička obrovskou radost - byl jsem uchovněn! Posudek doplníme :o) V Řepči jsme se osobně seznámili s našimi internetovými kamarády Markétou a Erickem, fotky od nich jsou ZDE.
 
12. 5. 2010
- mám novou přezdívku - Zloděj míčků. Páníček hraje tenis, a když už jě některý míček ve stavu, že je na tenise k ničemu, nechá mi ho na hraní. Já se vyblbnu, a i když ho venku třeba ztratíme, nic se neděje, máme jich dost :o)
Jenže páníček mi ty míčky skladuje v krabici na skříni a na zemi u tašky má ty, se kterýma hraje. Pro mě je míček jako míček, jedno, jestli můj nebo páníčkův, tak mu na ně chodím, schovávám je v bytě a koušu. Ale to se dá jenom když mě nikdo nevidí, když je páníček doma, tak dělám, že mám nejradši svoje hračky a míčky mě vůbec, ale vůůůůbec nezajímají :o)
 
9. 5. 2010
- s počasím se pěkně sekli, mělo pršet a místo toho bylo krásně celou neděli. Taky jsme toho využili a vyrazili na výlet s kámoškou Blankou a šelťákem Montym. Jeli jsme na Rudolfov a odtud šli na Dobrou Vodu, cesta byla dost špatně značená, takže paničky občas tápaly a musely se ptát na cestu, nakonec jsme ale došli, kam jsme chtěli, já a Monty jsme se vyřádili a ani paničky si nemůžou stěžovat na nedostatek pohybu :o)
  společné foto a já sám   
 
25. 4. 2010
- byli jsme u rybníků s kámoškou Hankou, její mamkou a pyrenejákem Marleym. Marley se hned vykoupal a já chtěl taky, když jsem ho viděl. Tak jsem si stoupnul předníma do vody a koukal na paničku, jestli mi tam hodí klacík... Ale panička se nemohla rozhoupat, prej mě předevčírem koupala a do rybníku mě moc pouštět nechtěla... Aha, takže problém je v tom, že jsem moc čistý? To se dá snadno vyřešit! Vyběhnul jsem vedle cesty, kde je nejvíc prachu, listí a dalšího bordelu a vyválel jsem se v tom, že jsem měl černou i hlavu.  Pak jsem se vrátil k vodě a hypnotizoval paničku významným pohledem. Ano, pochopila, že teď už je všechno jedno, našla mi klacík, hodila ho do rybníka a já si konečně zaplaval. Jak vidíte, poradím si v každé situaci :o)
Video zde.
 
 
24. 4. 2010
-zúčastnili jsme se Mezinárodní výstavy psů, byl jsem ve třídě Otevřené. Zatímco na minulé výstavě mě rozhodčí chválil a dostal jsem výbornou a res. CAC, dnešní rozhodčí mě zkritizoval a dal mi VD (velmi dobrý). Pravda je, že jsem se moc nepředvedl, nebavilo mě to, a byl jsem utahaný po tom čekání, tak jsem nechtěl stát v postoji ani správně běhat...panička z toho  hodnocení samozřejmě radost neměla, ale říkala, že každý má nárok na svůj názor a pro ni jsem stejně ten nejúžasnější pes na světě. Ví, že mě výstavy nebaví, dělám to jenom kvůli ní, nejšťastnější jsem někde na procházce v přírodě, nebo když si se mnou někdo hraje :o) Ale zkusili jsme to a aspoň jsme se tam viděli se spoustou dalších šeltiček, takže nakonec to bylo fajn strávené dopoledne.
Teď už mě čeká jenom jedna výstava a bonitace, tak uvidíme, jak dopadnu, panička doufá, že mě uchovní, aby po mě jednou měla štěňátko, snad to vyjde. Dám vědět :o)
 
8. 3. 2010
- ráno mi panička vyndala první letošní klíště, tak jsme hned odpoledne vyrazli k veterináři pro pipetku. Mě se dovnitř vůbec nechtělo, v čekárně jsem se schoval pod židli...ale panička mě tam našla a musel jsem do ordinace s ní :-( Naštěstí tentokrát žádná injekce, jenom jsme vzali pipetku a šli. Taky si ze mě panička dělala srandu, jakej jsem srabík...no, trošku jsem :o)
 
28. 3. 2010
- včera jsme měli další sraz jihočeských šeltií, povídání (tentokrát od paničky) najdete v Mých zážitcích a na fotky se koukněte ZDE.
 
 
20. 3. 2010
- přidány další odkazy, tentokrát na jednoho šelťáčka a pak na dvě dlouhosrsté kolie
 
- panička má nové boty, samozřejmě si je koupila hlavně kvůli mě, na výlety :o) Odpoledne jsme byli v Chotýčanech, tak je hned chtěla vyzkoušet - prošli jsme se několik kilometrů v okolí Chotýčan, já řádil jako vždycky, i zbytky sněhu jsem našel, tak jsme se hned šel rochnit. Buď se převaluju, válím sudy, nebo si lehnu na bok, zadní nohou se odrážím a jedu...musím využít každépříležitosti, než to všechno roztaje.
 
 
 
15. 3. 2010
- dostal jsem od paničky nový pelíšek - dá se složit jako taška, takže na cestování je ideální a i na cizím místě můžu být ve svým :o)
   
 Doma k němu mám navíc příjemný bonus - masáž uší od páníčka :o)
 
27. 2. 2010
- za celou letošní zimu jsme se nedostali na Lipno zkontrolovat chatu...tak jsme vyrazili dneska. Napřed jsme šli do loděnice, jestli je tam všechno v pořádku - bylo a dokonce jsem tam objevil svůj tenisák, tak mi ho všichni házeli a já lítal po zamrzlém Lipně jak drak :o)
   
Potom jsme šli na chatu, cestu dovnitř jsme si museli vybojovat lopatou a všude bylo sněhu až po bříško, nevadí, rád se válím ve sněhu
   
Šli jsme i ke studánce pro vodu, já dostal čerstvou do misky a páníčci si udělali čaj.
Po obědě jsem v garáži objevil další míč, tak jsme si zahráli fotbálek ve sněhu, pak jsme si odpočinuli na terase a vyrazili zpátky.
     
Kompletní album fotek si můžete prohlédnout ZDE.
 
20. 2. 2010
- dneska jsme zase vyrazili s dalšími šeltičkami k Vrbenským rybníkům.Cesta byla pěkně zledovatělá, takže páníčci šli opatrně, aby neuklouzli. Nám pejskům to vůbec nevadilo a lítali jsme jak draci celou cestu. Další bezvadná věc je hromadné rozdávání ňaminek, to vždycky chce někdo odměnit svoji šeltičku, ale když už má ten pytlík v ruce, dá i všem ostatním :o) U jednoho rybníka byla hromada hnoje, tak si nás páníčci hned volali, aby nás nenapadlo jít se přivonět...jinak jsme si užívali sníh bez omezení.
Na pár fotek se můžete kouknout ZDE.
 foto panička
 
14. 2. 2010
- zima je jediné období, kdy si neobrousím drápky běháním po venku, takže mi už pěkně přerostly. Panička to zjistila a hned se na mě vrhla s kleštičkama a protože kleštičky mi nechaly drápky trošku roztřepené a chytal jsem při chůzi za koberec, doladila to ještě pilníkem. No, držel jsem, ale manikůra nepatří mezi moje oblíbené záležitosti.
 
1. 2. 2010
- musím se pochlubit, jakou mám krásnou neteř Airi Denny Morávia, je to dcera Dinky Stříbrné doly (Šeri). Za fotky děkujeme Šerinky paničce Pavle.
  Airinka bydlí v Praze a už jí jsou 4 měsíce.
 
30. 1. 2010
- dneska se konal další sraz šeltiček. Moc jsme si to s paničkou užili a tímto děkujeme všem zúčastněným za milou společnost.
Prošli jsme se kolem Vrbenských rybníků a já se s paničkou vracel domů pěšky přes tankáč, takže jsem se utahal na celý zbytek dne. Musím říct, že jsem měl štěstí, že si nakonec panička odvedla domů mě a ne cizí šeltii. Jednou si mě totiž spletla s Montym - očuchával fenky, tak panička hned usoudila, že jsem to já :o) a jednou s Ginny - myslela si, že jsem to já a žebrám u cizích ňamky, pak si všimla, že je to Ginny, která čeká na odměnu od svojí vlastní paničky :o)
Proběhlo několik pokusů o společnou fotku jenom nás, šeltiček, ale nějak jsme vedle sebe nevydrželi sedět, pořád někdo odbíhal za paničkou nebo vstával, nakonec z toho vyšla taková rozlezlá formace,  na žádné fotce nejsme úplně všichni :o)
   foto od paničky  foto od Jitky
 
Pak proběhlo focení včetně paniček, tam se konečně podařilo sehnat nás všechny dohromady
 
To je jediná fotka, kde jsou všechny šeltičky pohromadě, Dripsy totiž potom utekla zkontrolovat svoji druhou paničku, která nás fotila a už se k nám nevrátila, asi už ji to pózování omrzelo.
 
Na naše fotky se koukněte ZDE, a ZDE jsou fotky od Jitky a Argího
 
25. 1. 2010
- panička mi zase vymyslela ňamku - zeleninový vývar, co mi nalila na granule. Taky byla založena nová sekce, která je celá o mojí výživě, můžete se inspirovat, nebo dát paničce tip, co ještě vyzkoušet :o)
- v sobotu plánujeme další šeltičkovskou procházku, už se těšíme :-) Více na www.seltiezjc.cz
 
23. 1. 2010
- tak už se mi krk krásně zahojil, dneska jsem zase řádil ve sněhu jak drak a teď odpočívám ve své typické poloze (na zádech, všechny čtyři ve vzduchu) u paničky postele. Panička objevila další výhodu toho, že mám pelech přestěhovaný k ní - ráno, když zase hledá pantofle (co si samozřejmě v noci nosím do pelíšku jako talisman) se jenom otočí a sáhne ke mě do pelechu, už nemusí chodit do obýváku naboso. Na druhou stranu mi trochu chybí její otázka: "Nicku, nevíš, kde mám pantofle?" To jsem vždycky nadšeně zavrtěl ocasem a vrhnul se do obýváku do pelechu, abych jí ukázal svojí kořist:o) už jsem si na ten náš ranní rituál zvyknul...ale nevadí, aspoň jsem u paničky celou noc.
 
17. 1. 2010
- dneska jsme vyrazili k rybníkům s naší pejskařskou bandou - Jihočeskou tlapkou. Lítal jsem s Kirou, po dlouhé době jsem viděl svoje akití sousedky Charlotu s Elzou a ridgebacka Garpa a nechyběl ani Tedík. Samozřejmě jsem zase běhal s fenkama a panička mi i hodila klacík, co našla pod sněhem - bohužel jenom jednou, protože když jsem ho vyndal ze sněhu, doslova se mi rozpadnul v tlamě. Tak jsem ho vyplivnul a panička už jiný nenašla.
Nějak jsem se bohužel dostal do rvačky s jedním ridgebackem. Ale zachránili mě, pak jsem se musel pochovat u paničky, abych se trochu uklidnil, dost mě to vyděsilo. Ale po chvíli jsem na to zapomněl a dál lítal s kámošema a kámoškama. Doma mě panička hned šoupla do vany a zbavila mě těch sněhových koulí, co se na mě všude možně nalepily, venku mi je nějak nedokázala sundat.
Panička mě večer ještě pořádně zkontrolovala, protože se jí pořád něco nezdálo...a objevila, že mám vzadu prokousnutou díru v krku od zubu. Krev už z toho neteče, tak uvidíme zítra, jestli se to začne léčit, nebo budeme muset k veterináři.
 
-Jo a mám jednu dobrou zprávu: páníčci se konečně dostali k dlouho plánovanému stěhování v ložnici a nové uspořádání skříněk a šuplíků jim umožnilo přestěhovat mi můj obrovský pelech z obýváku do ložnice vedle paničky postele. Takže už si nemusím každou noc vybírat mezi pelíškem a paničkou :o)
 
12. 1. 2010
- taková zrada! Panička mě večer vzala ven, tak jsem čekal nějakou príma procházku sněhem, nejlépe na tankáči...a místo toho jsme skončili u veterináře! Jakmile panička zavřela dveře, namáčknul jsem se v čekárně na roh, hezky co nejblíž dveřím, a házel jsem na paničku významné pohledy, jako že už můžeme jít, ne? ... Ale nedala se přesvědčit, vzala mě do ordinace a nechala do mě napíchat injekce a ještě mi koupila odčervovací prášek na doma, no brrrr! Pan doktor mě chválil, že jsem šikovný a během očkování držím, ani se nehnu...jako bych měl na vybranou. Panička to řekla přesně, prostě se poddám svému osudu. Jediná pozitivní věc na tom všem je fakt, že teď zas budu mít na rok klid :-)  
 
 
10. 1. 2010
- jak jsem slíbil, tady představuji svůj kalendář na rok 2010. Pro větší fotky klikněte ZDE. Panička ho sice fotila bez blesku, ale fotky nejsou nejhorší, i když kalendář je samozřejmě hezčí než na těhle fotkách :-)
 
 
         Zpracování na přání a výroba kalendáře www.kreklama.wbs.cz
 
9. 1. 2010
- konečně napadlo hooodně sněhu, tak se v něm můžu pořádně vyřádit. Taky mi k tomu panička dala příležitost, byli jsme v Chotýčanech, kde mi s páníčkem házeli na zahradě sněhové koule, po těch jsem skákal až jsem dělal pomalu salta ve vzduchu a pak jsme se šli projít a proběhnout na louku, kde hraní se sněhem pokračovalo. Panička šla a kopala před sebou sníh a já po něm skákal a chňapal...taky jsem pořád strkal hlavu do sněhu a čmuchal, kam zmizely všechny myšky. Odpoledne ještě následovala procházka po loukách s celou mojí rodinkou, to jsem se už totálně odrovnal, protože jsem zase běhal pro sněhové koule. Já jsem je vždycky našel, ale když jsem je chtěl vzít do tlamy, vždycky zmizely... nevadí, vždycky mi někdo hodil novou :-)
Panička dopoledne stihla aspoň pár fotek, pak už foťák uklidila a natáhla si rukavice, že jí mrznou prsty. V rukavicích se prý moc fotit nedá...
Na celé album se koukněte ZDE.
  skok za sněhovou koulí
  hledám sněhovou kouli a běžííím
 
 


 
28. 12. 2009
- panička byla u doktorky a dneska ještě bude doma. Sice jsem rád,že tu nebudu sám, ale zase to znamená, že nepůjdeme na žádnou dlouhou procházku, až zejtra.
Dneska mě panička vykartáčovala, že prej je plnej byt chlupů. Vyčesala toho ze mě hodně, říkala, že si asi pletu zimu a léto, protože takhle línám jenom v létě. A pak ji napadlo, že bych si z těch chlupů moh udělat příčesek, ale nemyslim si, že by mi slušel . . . no, posuďte sami.
   
 
 
27. 12. 2009
- a máme po Vánocích. Byl jsem moc hodnej pes, dostal jsem spoustu ňaminek :o) Panička dneska dobere antibiotika a zejtra jde na kontrolu a prej už nejspíš půjde do práce a já tu zas budu sám - jsem si odvyknul po tom tejdnu :o( No, ale aspoň zas bude moct jít se mnou ven :o) No a ještě vám musim něco říct, panička letos vymyslela geniální dárek pro mamku s taťkou a babičku s dědou - nechala jim udělat kalendář z mých fotek, takže mě všichni budou mít doma celej rok a co víc si přát než mě :o) Ještě pár dní vydržte, dáme ten kalendář na internet, abyste se mohli kouknout. Zatím vám ukážu aspoň náš stromeček.
 
Je dokonce vyšší, než moje panička, a oproti mě je o hodně větší, to jenom ta fotka trochu klame :o)
 
 
22. 12. 2009
- panička marodí, má zánět průdušek, takže furt leží, neni jí dobře a neni s ní žádná sranda, nedokážu ji vyprovokovat, aby si se mnou šla hrát a ani ven se mnou nemůže. Proto mě včera její ségra odvezla do Chotýčan, kde můžu blbnout na zahradě celý dny a užívat si sníh, jestli teda neroztaje a budu řádit se svým plyšovým králíkem a míčkama. S paničkou se uvidíme až na Vánoce a pak zas budeme bez sebe, protože mamka, taťka, ségra a já pojedeme do Skutče k babi s dědou, ale panička nepojede, marodí až do pondělí, tak musí zůstat doma. Pak už snad bude zdravá a budeme zase spolu. Tolik naše plány na vánoční svátky. Už se těšim, co dostanu pod stromeček, určitě to bude něco dobrýho, jako každej rok :o)
 
16. 12. 2009
- páníčci už dneska vyndali stromeček, ale když ho chtěli ozdobit, zjistili, že nemaj háčky :o) Panička si vzpomněla na moje první Vánoce, jak jsem ukrad skleněnou kouli ze stromečku a běhal s ní po bytě, panička se o mě bála, ale nakonec jsem jí tu kouli bez nehody vrátil. Nojo, to jsem byl malinkej, 2,5měsíce mi bylo, dneska už vim, že vánoční ozdoby nejsou na hraní :o)
 
13. 12. 2009
- konečně je tu sníh a konečně víkend, panička mi konečně vynahradila, že spolu přes tejden skoro vůbec nejsme. V sobotu jsme vyrazili s Jihočeskou tlapkou do Stromovky, i přes to počasí se nás sešlo hodně a pořádně jsme se vyřádili, nemělo to chybu, jenom panička se pak  doma bála, že ucpu vanu bahnem, když mě koupala :o) Mia přinesla krabičku s cukrovím, že je to z piškotů, medu, másla a obalený v kokosu, takový kuličky to byly. Všihni páníčci už slintali...ale Mia jim řekla, že je to cukroví pro nás, pro pejsky :o) A bylo to moc dobrý, páníčci neví, o co přišli :o)
Společná fotka je od Terky, která si domu odnesla jeden suvenýr - ježka. Našli jsme ho ve Stromovce a vypadal, že by zimu venku nepřežil, tak ho Terka vzala do Tedíkovo oblečku, že ho vezme domu, postará se o něj přes zimu a na jaře ho zase vypustí do přírody. Další fotky od Terky jsou ZDE. Panička foťák ani nebrala, že by v tom šeru stejně nic pořádnýho nevyfotila.
 
Dneska mě vzal pro změnu ven páníček, domluvil mi dokonce parťáka na řádění, pětiměsíčního křížence (labrador x ohař), byli jsme venku dvě hodiny, pořádně jsem se vylítal a užil si první letošní sníh, ten včerejšek nepočítam, ten hned roztál a zbylo z něj jenom bahno.
 
10. 12. 2009
- oba páníčci jsou teď dlouho v práci a tak bych občas musel vydržet doma sám i 11 hodin. Panička prohlásila, že to se bez vyvenčení nedá a začla mi shánět hlídání. Byl jsem v Chotýčanech, u babičky s dědou a jeden den jsem strávil i u kámoše Tedíka a jeho paničky Terky, kterým tímto s paničkou moc děkujeme! Všechno šlo bez problémů, jenom Mauímu jsem se moc nezdál, tak mě pořád hlídal a zaháněl do kouta. Snad spolu příště budem vycházet líp, prej se k Terce a Tedovi zase podívám. Fotky od Terky si můžete prohlídnout ZDE.
  
 
5. 12. 2009
- všichni dostali něco k mikuláši a ani já nepřišel zkrátka, dostal jsem u babičky kuře a těstoviny, no ňamka. Nedávno jsem překonal svůj odpor k zelenině a sněd jsem mrkev, panička mi totiž udělala vývar z vepřovýho masa a nakrájela do něj na kostičky mrkev. Sice to od ní bylo trochu zákeřný, ale vyšlo jí to. Mrkev s masovou příchutí byla výborná a fakt mi chutnala, takže jsem vylízal misku dočista do čista a panička měla radost, že do mě dostala i jinou zeleninu než červenou papriku :o)
 
18.11.2009
- včerejší volno jsme strávili v Chotýčanech u paničky rodičů. Lítal jsem po zahradě, hráli jsme fotbal a vozil jsem se na kolečku - paničky taťka hrabal listí a když ho vyklopil na kompost a měl prázdný kolečko, posadil do něj mě :o) Seděl jsem tam jako král a užíval si vyhlídkovou jízdu. Pak jsme se byli s páníčkama projít po louce, kde mi házeli klacíky...no prostě žádná nuda :o) Taky mě to pořádně zmohlo, tak jsem si zalez na svý oblíbený místo pod krbem a tam jsem spal, dokud panička neoznámila, že jedeme domů.
   Oblíbený místo pod krbem
 
15.11.2009
- včera večer jsem ještě změnil stanoviště a z pelechu se přesunul ke dveřím, tam je moje další oblíbený odpočívadlo, a panička ještě vytáhla foťák, aby zdokumentovala, jak vypadá totální únava po výletě na Kleť:
 
 
14.11.2009
- dneska jsme vyrazili na Kleť. Původně to měl být výlet pro šeltie, ale protože by nás bylo málo (celkem 3), spojili jsme se s Jihočeskou tlapkou. Vyrazili jsme z ČB vlakem v 8:02, takže jsem musel snést náhubek, po půl 9 jsme byli v Holubově a vydali jsme se směr Kleť. Musim říct, že si mě, Montyho a Iggyho všichni pletli celou dobu :o) Počasí nám vyšlo bezvadně a dopoledne tam nebyli skoro žádný lidi, takže jsme mohli řádit jak jsme chtěli, jenom si mě občas panička zavolala a obrala mi z chlupů větvičky a jiný přírodniny, prej jsem hroznej Krakonoš :o) Na Kleti se páníčci občerstvili a my jsme taky dostali vodu a nějaký ty ňaminky, pak jsme se společně vyfotili a vyrazili po sjezdovce dolů. Páníčci šli volným tempem po cestě a my pejsci zase lítali jak draci po celý sjezdovce. Na parkovišti jsme teda museli na vodítka a po silnici šli kus u nohy, ale pak tam zase byla louka, kde bylo další vypuštění dravé zvěře. No vyblbli jsme se úžasně a až ve vlaku jsme úplně odpadli, dokonce mě tam drbali cizí lidi a mě to bylo jedno. Doma jsem se navečeřel a usnul v pelíšku, unavenej a spokojenej :o)
  
 (vlevo: Jihočeská tlapka, vpravo: jihočeské šeltičky na Kleti: já s paničkou + Monty s paničkou + Iggy s páníčkem)
 
12.11.2009
- nový odkaz, tentokrát na smečku šeltie, kolie a kříženku NO x brazilská fila
 
3.11.2009
- nový odkaz na další šeltičku
- k 1.11.2009 doplněna fotka masky, kterou mě panička tak vyděsila
 
1.11.2009
- dneska odpoledne jsme s paničkou vyrazili na cvičák, kde si pro nás Veronika připravila Haloweenský sranda závod. Kromě cvičení, co děláme vždycky, jsme soutěžili. Jedna z disciplín byla dráha od skočky ke skočce a mezi nima tunel, to jsme běhali na čas, a já to s paničkou vyhrál, panička za to dostala marcipánovýho slona (viz foto). Všichni pánící dostali malou dýni (viz foto) a ochutnat Veronikou upečenou buchtu (panička říkala, že byla výborná, já to nemůžu posoudit, já ji neměl). A aby to bylo dost Haloweenský, páníčci dostali masky, z mojí paničky byl najednou kostlivec, musim přiznat, že jsem se jí chvíli bál a na povel "ke mně" jsem stáhnul ocas a prchal pryč, no počkejte, jestli bude nějaká povedená fotka, já vám tu moji příšeru ukážu :o)
  Tak tohle sice neni moje panička, ale aspoň vidíte tu masku, co si pak nasadila. No a potom jde za mnou s nějakým "Nicku, ke mně". Tovížejo, neznam tě, nepůjdu k tobě.
Pro více fotek z Haloweenu na cvičáku klikněte ZDE.
 
31.10.2009
- dneska jsme byli s Jihočeskou tlapkou u Vrbenských rybníků, procházka byla nakonec dramatičtější, než jsme čekali, ale hlavně, že všechno dobře dopadlo.
 
- nový odkaz, tentokrát na fenku šeltie a kříženku (labrador X šiba inu)
 
30.10.2009
- na webovky se už podívalo 5 000 uživatelů, díky za váš zájem :o)
 
- panička mi musela upravit seznam povelů, co umím, teď jsme totiž měli spoustu času, tak jsem se naučil hodně novýho
 
- dneska mi panička vymyslela novou hru: na zem dala několik kelímků od jogurtu dnem nahoru, pod jeden dala kousek piškotu a já ho musel najít. Napřed jsem ke všemu čuchal a hledal, pak už jsem rovnou přišel a čumákem skácel všechny kelímky, dokud se neobjevil piškot. Doufam, že si to zase brzy zopáknem :o)
 
29.10.2009
- panička objevila další zeleninu, co mi chutná, je to oranžová paprika. Pak mam rád ještě červenou papriku a tim moje láska k zelenině končí :o)
 
- přidán nový odkaz, tentokrát na pejska plemene ČSV
 
22.10.2009
- konečně jsem zdravej, zase můžu vrčet a štěkat bez kašlání, chci si hrát a venku běham jako vždycky, akorát mě panička brzdí, prej budu mít ještě chvilku klidovej režim, když jsem po nemoci
 
20.10.2009
- dneska panička poznala, že už jsem se skoro uzdravil, sice jsem včera večer zase kašlal, ale dneska jsem se převaloval v pelechu na zádech, žužlal žvejkací kost a vrčel, prostě jsem blbnul jako zdravej pes :-) ale radši ještě neštěkam, abych se nerozkašlal.
 
- a pozooor! 1.9.2009 se mojí sestřičce Dince Stříbrné doly narodily štěňátka, dvě fenečky, je ze mě strejda! :-) Můžete si je prohlídnout ZDE.
 
19.10.2009
- zase je mi líp, doma sice zase hodně spim a jsem v klidu a zatim jsem dneska ještě nězakašlal. Dokonce jsem si chtěl hrát s páníčkem, tak jsem na něj štěknul a nerozkašlal jsem se! Ale hrát si vydržim jenom chvilku, pak si zase jdu lehnout...rozhodně se to ale lepší :o)
 Odpočívám v pelíšku se svým oblíbeným plyšovým slonem a panička mě ruší...
 
- nový odkaz na dvě krásný šeltií slečny
 
18.10.2009
- dneska jsem poprvé zakašlal až v 11:00 a to jenom jednou, uvidíme, jak to bude pokračovat během dne. Panička objevila další dobrej článek o tom psincovým kašli.
- byli jsme na obědě u paničky babičky s dědou, a jak jsem se s nima vítal, tak jsem se zase rozkašlal, ale když jsem v klidu, tak je to dobrý. Taky pořád polehávam a pospávam.
 
 
17.10.2009
- od včera jsem na tom o něco líp, prospal jsem celou noc a ten kašel už neni tak hroznej. Ale pořád jsem takovej unavenej a nechci si moc hrát, navíc nemůžu štěkat ani vrčet při hraní, protože se hned rozkašlu, tak mě to moc nebaví. Spíš se pořád chci chovat, mazlit a drbat. Přes den to bylo docela dobrý, ale večer jsem zas strašně kašlal, asi v desetiminutových intervalech, pak mi panička dala zase ten prášek, ten mi pomáhá, a já spal celou noc.
 
16.10.2009
- jsem nemocnej. Mám psincový kašel. Včera odpoledne jsem začal kašlat a kašlal jsem i v noci, paničce se to vůbec nelíbilo, tak mě ráno odvedla k veterináři...no, došli jsme do čekárny a jakmile se otevřely dveře do ordinace, chtěl jsem zdrhnout, ale panička mě chytla, zvedla a odnesla dovnitř na stůl, zrádkyně jedna.
Tam panu doktorovi řekla, že mám kašel a já jsem mu to hned předved. Pan doktor si mě poslechnul, pak si mě poslechnul ještě takovým přístrojem, změřil mi teplotu a zjistil, že to se mnou ještě neni tak špatný, že to nejspíš vyléčíme i bez antibiotik. Teplotu nemám, plíce mám v pořádku, z nosu mi žádnej hlen neteče, přišli jsme včas :-) Dal mi injekci a paničce dal prášky, co do mě bude cpát šest dní, aby se mi ulevilo, pak bych měl bejt v pořádku. Taky nesmim chodit na žádný dlouhý procházky a pokud možno nemam chodit mezi ostatní psy, že prej je to nakažlivý. Nevim, od koho jsem to chytil já.
Hlavně doufam, že se brzo uzdravim.
 
13.10.2009
- dneska mám narozeniny, jsou mi dva roky! Panička mi udělala dortík z piškotů a tvarohu, dostal jsem dva balíčky mých nejoblíbenějších žvejkacích tyčinek a k tomu ty kšírky, co mi včera koupili Vice smajliku na www.celysvet.cz Vice smajliku na www.celysvet.cz :-)
 
12.10.2009
- koukám, že jsem se ještě nepochlubil, že jsme s paničkou začali chodit na cvičák, je to poslušnost spojená s agility, poslušnost mě moc nebaví, je to pro mě málo akční, ale snažim se kvůli paničce, problém je, že je tam spousta fenek a to mě rozptyluje. Agility mě baví moc, tam se běhá a to je přesně pro mě, suverénně zvládám tunel, áčko, skočku a zlepšuju se na slalomu :-) Už jsme tam byli potřetí a je to bezva.
- dneska zase jeli páníčci do krámu něco koupit, protože páníček má narozky, a mě vzali s sebou, že mi ve zverimexu, co je tam vevnitř, konečně koupí ty kšírky, abych moh v autě nosit pás. Teda to zkoušení se mi moc nelíbilo, ale statečně jsem držel, nechal jsem paničku a pani prodavačku, ať si se mnou dělaj co chtěj a vyplatilo se to, na paní prodavačku jsem udělal takovej dojem, že mi zadarmo dala jednu takovou moc dobrou tyčinku pro psy :-)
 
9.10.2009
- to byl zážitek dneska, zamknul jsem se páníčkům v autě i s klíčema :-) Více v Mých zážitcích
 
4.10.2009
- dneska jsme vyrazili s Jihočeskou tlapkou na Dívčák. Jeli jsme vlakem do Vrábče a odtud lesem k Dívčáku a pak do Holubova na zpáteční vlak. Zase jsem se bezvadně vyřádil se psí partou a poprvé jsem se kouknul na Dívčák zevnitř, taky to panička musela zdokumentovat :-) Dokonce byl s náma i Monty, tak jsem měl parťáka svého druhu, taky si nás spolu všichni pletli celou cestu :-) Naše fotky jsou ZDE, od Terky a Tedíka ZDE, od Pavly a Lussy ZDE.
  
A tady pozor, Terka nachytala paničku, jak mě podvádí s krysařičkou Biarritz!
 Teda paničko, že se nestydíš, máš přece mě!!!
 
- protože bylo fakt nádherný počasí, vyrazili jsme ještě odpoledne s Terkou a Tedíkem k Vrbenským rybníkům, Terka si nenechala ujít příležitost udělat pár fotek, koukněte ZDE.
 Podzimní foto od Terky, Tedík a Nick ve zlatém provedení
 
27.9.2009
- tady jsou fotky ze srazu šeltií od Markéty a Sofinky
 
24.9.2009
- konečně jsou na netu fotky z nedělního srazu, tyhle jsou od Jitky a Argího
 
20.9.2009
- dneska byl den Š, ve 14:00 byl totiž sraz šeltií z Budějc a okolí. Sešlo se nás tam opravdu hodně, 12 šeltií a 1 kříženec šeltie, pořádně jsme se spolu vyblbli a páníčci s paničkama si popovídali a udělali spoustu fotek, teda ta moje ne, měla špatný baterky ve foťáku tak neudělala ani jeden snímek, ještěže ostatní fotili ostošest,tak o fotky nepřijdete. Panička říkala, že se všichni chovali slušně až na mě, že jsem lez za každou fenou v dosahu a zkoušel to na ní ... no, přiznávám se, je to pravda, ale když příroda je silnější než já, tak prostě nedokážu odolat i když vím, jak to paničku zlobí. Jak jsou kolem feny, tak si jí moc nevšímám a dělám, že neslyším a neposlouchám, ani ňaminky nepomáhaj...ale pak se doma přijdu pomazlit aby viděla, že má hodnýho pejska a tamto bylo jenom momentální selhání, moje jediná slabina, jinak jsem fakt vzorňák :-)
 
- pro jihočeské šeltie dnes byly založeny stránky www.seltiezjc.wbs.cz
 
 
19.9.2009
- byli jsme s Jihočeskou tlapkou na procházce podél řeky, tak jsem se zase vyblbnul se svojí psí partou. To ale nebyla jediná psí akce dne, odpoledne jsme vyrazili k mulťáku kouknout na Čtyráckýho voříška, byly tam soutěže pro pejsky a páníčky, ukázka flyballu, dogdancingu a canisterapie a prezentace pejsků z útulku.
No a taky jsem dneska roztancoval paničku - nechal jsem šikovně nastraženej zbytek žvejkací kosti, panička neměla pantofle a šlápla na něj, to byla sranda! A dokonce přišla odměna, panička ten zbytek vyhodila a dostal jsem novou kost :-)
 
17.9.2009
- nový odkaz na křížence šeltie Lackyho a jeho kámoše, pinče Lorda
 
13.9.2009
- Včera jsme byli na výletě s Jihočeskou tlapkou, tentokrát jsme jeli do Třeboně a obešli rybník Svět. Pořádně jsem se vyběhal a unavil, přesně to prej panička chtěla, takže jsem splnil její očekávání :o) Odkazy na fotky a společnou fotku najdete na stránkách Jihočeský tlapky.
 
5.9.2009
- Máme termín a hodinu šelťáckýho srazu! :-)
- Byli jsme na procházce s Jihočeskou tlapkou, řádil jsem jak drak s Anie, fenkou plemene pumi a zaběhal jsem si i s ostatníma pejskama, jenom jsem na sebe nabral zase spoustu přírodnin, samý háčky, bodláky a lepivý kuličky, tak jsem musel doma přežít kartáčování, no brrr! Na naše fotky se koukněte ZDE a fotky od ostatních jsou na stránce Jihočeské tlapky.
   
 
2.9.2009
- nový odkaz, tentokrát na šelťáka Ericka
 
30.8.2009
- včera jsme byli na výletě s Jihočeskou tlapkou, vyrazili jsme na vrch Kluk, původní plán byl cca 8 kilometrů a procházka na 2 - 3 hodinky, nakonec z toho byla 20 kilometrová šestihodinová túra respektive bloudění po lese, koukněte do Mých zážitků, foto z procházky ZDE, ZDE a ZDE
 (foto Lucka a Jack)
 
- v 9 ráno jsme vyrazili k Vrbenským rybníkům s Katkou a Terinkou, Blankou a Montym a ještě jsme potkali šeltii Ginny, bohužel panička zrovna neměla foťák tak sem žádnou fotku naší šelťácký čtyřky nedám :-( Ale třeba příště... :-)
 
23.8.2009
- včera jsme byli s Jihočeskou tlapkou na výletě v Táboře. Povídání najdete v Mých zážitcích a pár fotek ZDE.
 
 
21.8.2009
- přidán nový odkaz, tentokrát na stránky šeltie Sofinky
 
18.8.2009
- Byli jsme ve Stromovce na procházce s Blankou a Montym, to je sedmiměsíční šeltií fešák, sice bylo horko, tak jsme ani neměli náladu spolu moc běhat, ale i tak jsme si to užili a myslím, že i paničky byly spokojený. Povídání najdete v Mých zážitcích a na pár fotek se koukněte ZDE.
 
 
17.8.2009
- aktualizace budějckýho srazu, už se nám pěkně hromadí účastníci :-)
 
16.8.2009
- Máme novou knihu návštěv, abysme mohli odpovídat na vzkazíky a taky mi panička nahrála novou letní fotku do úvodu :-)
 
15.8.2009
- nový odkaz, tentokrát na stránky šeltie Airi
 
12.8.2009
- Teda ta panička mě zanedbává! Páníček je v nemocnici, tak tam za nim každej den chodí a mě ani na pořádnou procházku nevezme...
Ale má to svý výhody, má mě teď na starost mamka, tak mam radost. Od tý doby, co už panička nebydlí s mamkou a taťkou (a tím pádem já taky ne) se mi po nich stejská, za ten rok a půl jsem si na ně strašně zvyknul, tak se na ně vždycky těšim.
Uvidíme, jak dlouho tahle situace potrvá, páníčkovi dneska operovali koleno, prej ho to strašně bolí, ale zdá se, že bude v pořádku a snad ho brzo pustí domu. Akorát půl roku nesmí dělat žádnej sport, to znamená ani fotbal se mnou! Budeme si muset vymyslet nějakou jinou zábavu...
 
- A pozoooor! Dáváme dohromady sraz budějckých šeltií, takže kdo se chcete zůčastnit, koukněte do příslušné sekce a ozvěte se!
 
2.8.2009
- Byli jsme na chatě. Udělali jsme si výlet k Plešnému jezeru (foto ZDE) a v neděli byla koupačka v Lipně (foto ZDE). Povídání najdete v Mých zážitcích.
    
 
31.7.2009
- Přidány nové odkazy
 
26.7.2009
- Moc děkujeme těm, kdo se zúčastnili včerejšího srazu. Na fotky se můžete podívat ZDE a povídání už je v Mých zážitcích :-)
 
17.7.2009
- Od pondělí do pátku jsme byli na chatě na Lipně, každej den jsem plaval, byli jsme na borůvkách a dělal jsem modela. Na fotky můžete kouknout ZDE a vyprávění najdete v Mých zážitcích.
   
 
6.7.2009
- Včera odpoledne jsme vyrazili na procházku s Jihočeskou tlapkou. Šli jsme podél řeky. Bylo hrozný vedro, tak jsme často dělali přestávky na pití a panička mě polejvala vodou, abych se zchladil, řeka je rozvodněná a špinavá, tak jsem do ní nemoh.
Nemusela se tak namáhat, na zpáteční cestě nás přepadnul šílenej slejvák, než jsme došli domu, byli jsme mokrý až na kost, panička se mohla ždímat a já už se taky těšil na ručník a fén.
 (foto Terted)
 
Další fotky od Terky jsou ZDE a od Lucky a Jacka ZDE.
 
To nejhorší ale teprve přišlo. Kanály ten příval vody nezvládly a vyvrhly svůj obsah na chodníky, trávu a na zdi domů, všude kolem baráku plavaly splašky a obsah WC. Pak vysvitlo sluníčko a ten humus se začal odpařovat a smrdělo to šíleně. Zachránili nás až pánové, co maj na starost kanalizace. Dneska už je všechno při starým.
 
2.7.2009
- Zase jsme vyrazili na procházku s Terkou a Tedíkem. Protože bylo ideální počasí na koupání, musel jsem toho využít. Panička mi házela aporty a Terka zase pilně testovala svůj nový foťák. Fotky se moc povedly, koukněte se ZDE.
   (foto Terted)
 
28.6.2009
- Aktualizace Srazu šeltií 2009!!!!!!!!
 
26.6.2009
- Včera jsme byli venku s Terkou a Tedíkem a Katkou, Máťou a Terinkou. Dneska jsme vyrazili zase s Terkou a Tedíkem a připojila se k nám Peťa s Charlotkou a Elzou. Foto od Terky ZDE.
   
(foto Terted)
 
19.-21.6.2009
- Zúčastnili jsme se Víkendu se šeltičkou, více v Mých zážitcích. Naše fotky jsou ZDE.
 
 
18.6.2009
- Byli jsme na procházce u rybníků s Terkou a Terkou s Tedíkem. Bylo teplo, voda byla příjemná, tak jsem nadšeně plaval pro klacíky a dokonce jsem se i potápěl a lovil ze dna co se dalo, klacíky a kořeny co ležely na dně. Tedík není žádnej vodomil, ale i on se osmělil a vykoupal se, jenom plavat se mu nechtělo. Pokaždý, když jsem vylez z vody, pořádně jsem se oklepal, tak se ode mě holky držely dál. Ale paničce to nevyšlo, tu jsem pořádně osprchoval a ještě na ní skákal s těma zablácenýma tlapkama, tak byla jak Jóžin z bážin :o)
Tady je na ukázku pár fotek od Terky, kompletní album najdete ZDE.
     (foto Terted)
 
13.6.2009
 
- Panička splnila, co slíbila a dneska jsem se byli u maláku, abych se seznámil s Marleym (Pyrenejský horský pes). Jsou mu tři měsíce, je to takovej medvídek. Chvíli jsme spolu běhali a pak jsme se šli vykoupat, Marley teda bez vodítka nemoh, jenom chodil u břehu, ale o to víc jsem ho provokoval, aby šel za mnou :-) Na fotky se můžete kouknout ZDE.
 
(Zleva: panička Lucka, Markéta a já, Hanka a Marley, Lenka)
 

7.6.2009
 
- Kolie Saphira má štěňátka!!! Moc gratulujeme Lucce k prvnímu odchovu v její stanici Niarra. Přejeme štěňátkům suprový páníčky. Ještě jsou 3 pejsci volní. Kouknětě ZDE.
 
31.5.2009
 
- Konečně jsme zase vyrazili na procházku s Jihočeskou tlapkou.
 
(foto Terted)
Dali jsme si procházku kolem řeky. Na místo srazu jsme šli pěšky a po procházce jsme se taky vraceli domu po svých, takže jsme nachodili pěknejch pár kilometrů, já jsem navíc lítal jak drak s ostatníma pejskama, takže jsem se dokonale vyblbnul a unavil a teď si užívám odpočinek na křesle :-) Fotky od nás jsou ZDE, a další na stránkách tlapky.
 
 
-odpoledne jsme si dali ještě hodinovou procházku kolem rybníků, panička je nějakej nezmar dneska, ale mě to nevadí :-) A protože už jsem dlouho jenom na granulkách, dneska byla změna a dostal jsem k večeři těstoviny s masem, no ňamka!!!
 
24.5.2009
 
- byli jsme 3 dny na chatě na Lipně. Povídání je v Mých zážitcích a pár fotek ZDE.
 
17.5.2009
- nová úvodní fotka
 
-aktualizace Srazu šeltií.
 
-Byli jsme na procházce s Jihočeskou tlapkou, bylo to moc fajn, vyběhali jsme se a vyřádili. Povídání a fotky najdete na stránce tlapky.
 
 
- Peťa od šelťáka Terryho má ZDE bezva obrázky standardu šeltie
 
12.5.2009
- Byli jsme na procházce s Jájou a Giny, bylo to super, fotky od Jáji jsou ZDE. Panička objevila, v čem jsem se minule vyválel - u jednoho rybníka je obrovskej kapr v rozkladu. Zase se mi povedlo trochu se přivonět, tak mě panička na radu Terky opláchla roztokem vody a octa, prej to vážně skvěle funguje.
 
3.5.2009
- proběhla aktualizace Srazu šeltií
 
- Byli jsme s Terkou a Tedíkem na procházce u Vrbenských rybníků. Holky jely na kole a my pejsci běželi. No a podařilo se nám najít nějakej "hnus vodpornej nechutnej smradlavej" (podle paničky, mně to vonělo!) a já se v tom pořádně vyválel. Napřed mi panička hodila klacík do rybníka, abych se umyl, ale to nevyšlo, smrděl jsem dál. Tak mě pak doma drbala šamponem a byli jsme ještě venku na čerstvým vzduchu, tak ze mě ten smrad postupně mizí... Foto od Terky ZDE.
 
- No, tak večer šla mamka na kolo a vzala mě s sebou...a já si našel něco jinýho "nechutnýho vodpornýho smradlavýho" a vyválel se v tom. A tak mě panička koupala znova. Nadšená z toho teda nebyla a prej teď budeme chodit na procházky pěšky a budu pod dozorem.
 
2.5.2009
- Paničky kámoška má doma nový přírustek - je to dvouměsíční Pyrenejský horský pes Marley. Prej nás spolu seznámí, až bude Marley po očkování. Můžete se na něj kouknout ZDE.
 
1.5.2009
- Byli jsme na výletě s Jihočeskou tlapkou. Podívali jsme se na Dívčák. Naše fotky si můžete prohlídnout ZDE, další fotky jsou na stránkách tlapky.
 
29.4.2009
- Objevili jsme na internetu mojí sestřičku Shery (Dinka Stříbrné doly)! Přidali jsme si odkaz na stránky stanice, ve které je a tady je pár fotek:
     
Děkujeme majitelce Shery, Pavle :-)
 
28.4.2009
- Byli jsme na procházce se šeltií Terinkou. Zaběhali jsme si spolu, nosili klacíky, skákali přes kládu...a snědli kachnám dobroty. Nejmladší účastník procházky, Martínek, je totiž chtěl nakrmit, jenže foukal vítr a ty sušenky lítaly zpátky na břeh a tam už jsem čekal já s Terinkou :-) Několik fotek najdete ZDE.
  
 
26.4.2009
- Dneska jsme se byli na výstavě kouknout na Baithu a Charlotku s Elzou, foto ZDE.
 
25.4.2009
- Byli jsme na Mezinárodní výstavě psů, naše fotky jsou ZDE, fotky od Terky a Tedíka ZDE, povídání najdete v Mých zážitcích a posudek ve Výstavách.
 
- Šelťák Terry, Nickovo prabratránek, slaví svoje první narazeniny. Všechno nejlepší, Terrýsku!
 
23.4.2009
- Byli jsme u rybníků, panička Lucka a mamka jely na kole a já běžel celou cestu před nima. Panička se bála, aby na mě nebyly moc rychlý...ts, řítil jsem se jak raketa a měly co dělat, aby mi stačily! Udělal jsem si akorát pauzu na napití a jinak jsem ty 4 kilometry dal bez přestávky, ještě jsem si stihnul odbíhat a značkovat :-) Jo, mam parádní kondičku.
 
POZVÁNKA: DNE 6.6.VE 12:00 HODIN JE SRAZ PEJSKAŘŮ POD HOROU ŘÍP - BUDOU TAM I ŠELTIE!!! BLIŽŠÍ INFORMACE NA EMAILU:
 
Hobzik@seznam.cz
 
22.4.2009
- Zase mam podrážděný očičko, jak lezu tou trávou a tak... Panička mi koupila u veterináře kapičky. Mohla mít i mastičku, ale tu nechtěla. Prej dostat psovi do oka mastičku je nadlidský výkon, podle minulé zkušenosti :-)
 
21.4.2009
- Tak jsme se s paničkou přihlásili na Víkend se šeltičkou! :-)
 
19.4.2009 Dostal jsem od paničky novou kost. Je to kost jak z dinosaura, 25 centimetrů dlouhá! Ale já jsem pořádnej dravec a poradím si s ní :-)
 Vrrrrrrrr...............
 
18.4.2009 
- Byli jsme venku s Terkou a Tedíkem a kočkopsem Micíkem (kocour s výchovou psa), ten byl moc šikovnej, šel s náma asi dva kilometry a úplně sám, ani ho Terka nemusela vést na vodítku. Pak ho vzala do baťůžku, aby měl hezkej výhled a trochu si odpočinul. Cestou jsme potkali další kámošku, fenku vlčáka Lussy - tak jsme se spolu vyblbli v bahně a v louži a doma jsem musel snést pořádnou sprchu, ale stálo to za to :-) No a pak jsme ještě byli večer venku s Nikolou a Nelinkou, takže jsem se dokonale vyblbnul a unavil, to má panička radost, protože doma odpočívam a nelezu jí do puzzle, který zrovna skládá :-)


16.4.2009
- Byli jsme venku s mojí novou kámoškou Nelinkou, fenkou bígla, její paničkou Nikolou a Terkou s Tedíkem, jejich fotky z procházky najdete ZDE a naše fotky ZDE, moc jich neni, paničce se vybil foťák... Nelinka je pro mě ideální kámoška na řádění, hodně běhací a hodně rychlá :-)

 
10.4.2009
- V ch. stanici Stříbrné doly se Nickovo mamince Bibien Manepo Ideál narodily štěňátka! Gratulujeme a  přejeme jim moc hodný a fajnový páníčky. www.stribrnedoly.estranky.cz

7.4. 2009
- Včera mi začala letošní plavecká sezóna, tak zase plavu a nosim klacíky z vody a moc mě to baví! Video si můžete prohlídnout ZDE. A ZDE je jedna krátká vzpomínka na loňský léto, plavu v Lipně.  
 
5.4.2009
- Zase jsme byli venku s Jájou a Ginny, akorát jsme, my pejsci, byli oba nějaký utahaný od včera, tak jsme spolu moc neběhali. Ale nosili jsme míčky a klacíky a přetahovali se s Jájou. Naše fotky najdete ZDE a fotky od Jáji a Ginny ZDE. Byli jsme na louce skoro dvě hodiny, pak začalo hřmít a poprchávat, tak jsme šli honem domu...a stihli jsme to za sucha :-)
takhle jsme leželi na louce ....
a takhle jsem odpočíval doma
 
4.4.2009
- Dnešek je nabitej zážitkama. Dopoledne jsme se byli projít kolem vrbenských rybníků s Jihočeskou tlapkou, seznámil jsem se s několika novýma pejskama a moc jsme si to užili, já i panička. Fotky z procházky najdete ZDE. Video, jak jsme hromadně aportovali je ZDE.
 
- Odpoledne jsme šli ven se šeltií Ginny a její paničkou Jájou, obě jsou to moc fajn slečny, a nesmíme zapomenout na Jáji mamku, která je taky moc fajn :-) Fotky si můžete prohlídnout ZDE,video, jak jsme si hráli je ZDE a video, jak jsme běhali pro klacík do vody najdete ZDE a ZDE.
 
 
- A když jsme se pak vraceli, potkali jsme šeltii Terinku (Variace z Ďáblovy studánky), to už jsem byl moc utahanej, abych si s ní hrál, ale aspoň nás panička konečně spolu vyfotila. Koukněte se ZDE.
 
 
2.4.2009
- Seznámili jsme se s další krásnou šeltií z Budějc. Jmenuje se Ginny (Ginger Gold Ria Henria). Chtěl jsem si s ní hrát, jenže ona radši kousala klacíky...ale byl jsem vytrvalej a nakonec se mi podařilo jí vyprovokovat :-) Pak si s ní hrál i páníček, to jsem žárlil. Pár fotek najdete ZDE a video, jak jsme si hráli je ZDE.
 
- Přidali jsme si odkaz na další kámošku, fenku thajského ridgebacka Baithu.
 
28.3.2009
- Byli jsme s Jihočeskou tlapkou na Kleti. Naše fotky jsou ZDE, od Terky a Tedíka ZDE, od Terky a Falca ZDE, od Baithy a páníčků ZDE, od Alenky a Strakatého komanda ZDE a od Lucky a Jacka ZDE. Povídání o dnešním super výletu už je v Mých zážitcích.
 
22.3.2009
- Dneska jsme byli na procházce s Iris a po dlouhý době jsem zase jel autobusem...a byl jsem šikovnej, ani jsem si už nezkoušel sundat náhubek (už vim, že to nejde :-( ). Hezky jsme se s Iris vyběhali a vyzkoušeli si výstavní postoje. Fotky z procházky najdete ZDE.
  
 
- Jo, a panička mi našla KLÍŠTĚ! Takže už dostanu gel za krk, aby mě ty potvory nechaly na pokoji.
 
 
POZVÁNKA PRO ŠELTIČKÁŘE Z BRNA A OKOLÍ: KDO BY MĚL ZÁJEM O MINISRAZ ŠELTIÍ V BRNĚ V ČERVENCI NEBO SRPNU, OZVĚTE SE PAVLE A ŠELTII ENY NA EMAIL:
 
HamerskaP@seznam.cz
 
 
21.3.2009
- Byli jsme s pejskama z Jihočeský tlapky ve Stromovce. Byla tam moje oblíbená běhací kamarádka Baitha (video ZDE) a zase jsme se spolu vyběhali. Panička nás natáčela a dostala vodítkem po hlavě (video ZDE). Byla tam i Charlotte s Elzou, takže jsem měl slušnej harém, jenže panička mě od nich odhání, že mam na ženský času dost. Tedík to vychytal, ten za fenkama neleze a má od svý paničky pokoj :-) Byl s náma i krásnej stafordík Arčí. Fotky z procházky si můžete prohlídnout ZDE. Fotky od Terky, kde jsem i já s paničkou jsou ZDE a fotky od Terky s Tedíkem ZDE.
(foto Baitha a páníčci)
 
- Nové odkazy na kolii Saphiru a šeltie Báru s Lízou a Goldie.
 
17.3.2009
- Aktualizace Srazu šeltií.
 
14.3.2009
- Aktualizace Srazu šeltií. Přidán odkaz na další šeltii - Dandy Daff Manepo Ideál.
 
- Dneska jsem byli na výletě s Jihočeskou tlapkou kolem rybníku Svět v Třeboni. Fotky si můžete prohlídnout ZDE a povídání si můžete přečíst v Mých zážitcích. Video, jak jsem provokoval Baithu, fenku Thajského ridgebacka, si můžete prohlédnout ZDE.
Další fotky od Terky a Tedíka jsou ZDE a fotky od Terky ZDE.
 
7.3.2009
- Dneska jsem byl na svojí první výstavě a dostal krásnou modrou stužku a známku VÝBORNÝ!!!!!! Podrobnosti najdete v Mých zážitcích a několik fotek ZDE. Pro více fotek z výstavy, nejenom šeltií, se můžete kouknout na Tedíkovo stránky (viz Odkazy a kontakty).
 
 
Děkujeme Terce Duchkové za nádherné předvedení Nicka.
 
4.3.2009
- Novinky ve Srazu šeltií!
 
- Přidali jsme si odkazy na několik dalších šeltií
 
28.2.2009
- MÁME TERMÍN PRO SRAZ ŠELTIÍ!!!!! Českej bude v Benešově u Prahy, moravskej v Olomouci.
 
- Dneska jsme byli v Ševětíně nechat Nicka upravit na jeho první výstavu. Moc děkujeme paní Bočkové!
 
26.2.2009
- Novinky ve Srazu šeltií!
 
- V sobotu jsme byli na prvním srazu Tlapky. Bylo to super! Byla tam i kolie stejně barevná jako Nick, takže jestli chcete vidět jejich společnou fotku a mnohem víc, koukněte se ZDE, ZDE, ZDE nebo ZDE.
 
 

16.2.2009
- Do Odkazů jsme si přidali novou kámošku Jassí a kříženku Báru, kterou známe z agility a teprve dneska jsme zjistili, že má taky svoje webovky.  A v sobotu je první sraz Jihočeské tlapky, vyrazíme k Vrbenským rybníkům. Kdo by se chtěl přidat, přihlašte se na webovkách Tlapky (viz Odkazy a kontakty) :-)

15.2.2009
- Už mám založený fotoalbum na rajčeti a stali jsme se členy Jihočeské tlapky, viz Odkazy a kontakty.

14.2.2009
- Byli jsme zase na procházce se šeltinkou Iris. Panička konečně vzala ten foťák, tak se ZDE můžete podívat na fotky :-)

9.2.2009
- Byli jsme na procházce se šeltií Terinkou, kokřicí Saly a jejich páníčkama. Terinka se začíná hárat, tak jsem k ní čuchal...najednou se otočila a dala mi facku! :-) No dobře, tak už jsme pak spolu jenom běhali. Doufam, že až spolu půjdeme příště, panička už konečně vezme ten foťák!
  
1.2.2009
- Dneska jsme byli na procházce s mojí paničkou Luckou, se šeltií Iris (viz Odkazy) a její paničkou Luckou a Lucky mamkou, takže jsem tam byl jedinej chlap, ale vůbec mi to nevadilo. Bezvadně jsme si s Iriskou zaběhali a vyblbli jsme se. Panička říkala, že nám zase domluví nějaký rande, tak už se těšííím! Prej vezme dokonce i foťák, tak uvidíme, jestli se jí povede nějaká pěkná společná fotka nás dvou :-)

23.1.2009
- Na http://www.cassiepia.com/ pod odkazem Články doporučuju přečíst Homo kynologicus! :-)

8.1.2009
- V březnu půjdu na svojí první výstavu, přípravy jsou v plným proudu. Na výstavní vodítko už jsem si zvyknul, postoj udělám taky, ale ten mě moc nebaví...panička říkala, že se tvářim jak mučený zvíře a že na ní asi pošlou ochránce zvířat, jestli mě takhle někdo uvidí :-)

3.1.2009
- Zase jsme byli na rybníce a viděli jsme labutí bazén! Víc se dočtete v Mých zážitcích :-)

1.1.2009
- Jsem bruslař! Zamrzly rybníky, a při procházce kolem nich jsme šli i na ně... Chvilku jssem si zvykal, ale pak už jsem lítal za klackama, šel jsem se projít a dokonce i proběhnout, stačí to umět s drápkama a otočky zvládat řízeným smykem :-)
 25.12.2008
- Vánoce super! Dostal jsem svoje oblíbený žvejkací tyčinky na čištění zubů. Jako štědrovečerní večeři jsem dostal hromadu sejra, no ňamka :-) Akorát jsem zlobil, ukrad jsem v noci čokoládovej bonbon a sežral ho...naštěstí mi nic neni. Ale za rok budu pod ještě přísnějším dozorem...


14.12.2008
- Mám konkurenci. Panička si domu přinesla puzzle ze 3000 dílků a skládá...místo aby se věnovala výhradně a jenom mně, ta drzost! Včera zase skládala a já si hrál s plyšovým slonem...když už mě přestalo bavit ho kousat a nosit si ho sám, šel jsem s ním k paničce a snažil se jí vyprovokovat ke hře. Ale ona nevypadala, že se se mnou půjde přetahovat nebo mi ho házet. Tak jsem se urazil a toho voslintanýho plyšáká jsem jí hodil do krabice s puzzlíkama! Ta koukala! :-)

1.12.2008
- Blíží se vánoce a chystá se na mě zvláštní opatření, budeme mít stromeček ozdobenej jenom od půlky nahoru. Loni jsem totiž utrhnul ze stromečku jednu kouli a všichni se báli, abych jí nerozkous a neublížil si...nakonec jsem ji dal paničce a šel si najít jinou hračku, to se všem ulevilo. Takže letos bude stromeček preventivně dole bez :-)

21.11.2008
- Hurááá sněžííí! Miluju vodu a miluju sníh a když je venku kombinace obojího, je to dokonalost sama :-) Šli jsme zase na tankáč s Terkou a Tedíkem. Já tam nadšeně lítal, Tedík se snažil nešlápnout do žádný louže a obě paničky taky, neví co je sranda :-)

11.11.2008
- Martin na bílým koni nepřijel, tak to ještě chvíli potrvá, než se zase proběhnu sněhem. Dneska jsem běhal za míčem, už jsem si z paničky vytrénoval slušnýho fotbalistu, tak jsem na sebe hrdej. Předtím byla hrozná, buď to kopla tak dva metry od sebe, nebo se trefila do mě...nebo se vůbec netrefila. Ale já byl tolerantní, trpělivej a dal jí čas. Teď už se to naučila a baví mě to s ní :-)
 

- Asi ze mě bude módní návrhář, objevil jsem na zemi neuklizený pantofle a upravil je k obrazu svému...no nádhera to byla! Jenom nechápu, proč jsem byl jedinej, kdo z toho měl radost...

5.11.2008
- Panička mi omotala pelech prostěradlem, tak už nemůžu hrabošit. Panička je nadšená, že už mi nemusí každej den stlát pelech, já její radost nesdílím, hrabošení a kousání dek patřilo k mým oblíbeným zábavám.

1.11.2008
- Včera jsem paničce pomáhal s ponožkama, panička je dávala k sobě do páru, já si náhodně některou vybral a odnes jí pryč... :-) Dneska se jede zazimovat chata, to už se těšim, až se tam zas vylítam a vyblbnu. Panička nejede kvůli tomu zubu, tak mě musí zabavit ostatní členové rodiny. Jo trhání zubu, je nepříjemný, to znam. Ale já byl druhej den v pohodě, panička je na tom hůř. Předtim se starala ona o mě, teď zase chodim já a snažim se ji nějak rozptýlit, jsem prostě hodnej oddanej pejsek :-)

28.10.2008
- Dneska byla rozluštěna záhada barev. Máme totiž na dvou místech doma lino. No a najednou se tam začaly objevovat barevný čáry - zelený, bílý a červený. Jako by tam někdo kreslil pastelkou...no ale nikdo tam pastelkou nekreslil. Mám totiž míček s barevnýma bodlinkama, a když mi ho někdo hodí a já ho doběhnu na lině, kousek ho tlačím před sebou po zemi, než ho zvednu. Takže malíř jsem já :-)
Tohle je můj malířský nástroj.

27.10.2008
- Potkali jsme v lese divočáky, jak to celý bylo najdete v Mých zážitcích.

21.10.2008
- To byla sranda! Šli jsme se projít k Vrbenským rybníkům a u nich jsou bažanti. No a ty jsou suprový na plašení. Takovej bažant si myslí, že když se nehejbe, tak o něm nikdo neví. No a já se proplížil vysokou trávou...a pak proti němu vyskočil! A ten pták začal kdákat a letěl pryč...a já tam stál, největší frajer a měl jsem z toho radost, jak se mi to povedlo! Panička říká, že jsem se smál i očima, a že jsem strašnej rošťák :-)
P.S. Ale jenom plašim, nikdy bych žádnýho nekousnul, to ne!

20.10.2008
- Dneska jsem se zase učil chodit u nohy a na výstavním vodítku. Povel "k noze" chápu, už ho i umím, ale odmítam ho dělat, když mam vodítko... já jsem svobodomyslný zvíře, vodítko bych úplně zrušil. Bohužel, panička to asi nevzdá.

19.10.2008
-Dneska mi panička založila tyhle stránky. Přidány Moje zážitky.